Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanárképzés van, mi...

Osztatlan tanárképzés van, mi lesz a tanári mesterszakokkal?

Figyelt kérdés

Még abban a rendszerben vettek fel amikor a tanárképzésre külön kellett mester szakra jelentkezni. Látom még most is meg van legtöbb helyen a "sima" tanári mesterszak, szerintetek hirdetnek még ilyet két év múlva is? Akkor tudnék jelentklezni csak.

Google-n keresve nem sok mindent találtam e felől (lehet béna vagyok), csak egy 2013-as eduline cikket.


[link]


(idézet a cikkből) "Már elvégeztem az alapképzést, most osztatlan képzésre kell jelentkeznem, hogy tanár lehessek?


Szerencsére nem. Ha az alapképzésben elvégeztétek a szükséges pedagógiai-pszichológiai modult, továbbra is jelentkezhettek az adott szakterület 4+1 féléves, tanári mesterképzésére."


Szerintetek így lesz még két év múlva is?



2014. júl. 27. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem lehet tudni, hogy pontosan mi lesz, de valószínűleg lesz valami kiegészítő képzés továbbra is.
2014. júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
kifutó rendszerben megy a képzés, szerintem aki 2013 előtt kezdte annak lesz lehetősége, de aki az évben, annak már nem, mert 2013-tól lett osztatlan a tanárképzés+kétszakos
2014. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az nagyon jó lenne, én 2012-ben kezdtem, tehát pont utánam jött az osztatlan. Egyébként jó ötlet volt az osztatlan, mert én sem tudtam összeegyeztetni a minort az alapszakommal és még sokan jártunk így, az osztatlannál meg gondolom ilyen veszély már nem fenyegeti az embereket.


De persze erről nem mi tehetünk hogy erre most jöttek rá, úgyhogy remélem tényleg lesz lehetőségem tanár mesterre menni :S Köszönöm a válaszokat, ha valaki tud még infót írja le bátran!

2014. júl. 27. 22:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként jó ötlet volt az osztatlan, mert én sem tudtam összeegyeztetni a minort az alapszakommal és még sokan jártunk így, az osztatlannál meg gondolom ilyen veszély már nem fenyegeti az embereket. "


- Hát, egy kissé naív vagy... hidd el, ugyanúgy fognak szívni, csak kicsit talán többet is. Előtte is volt osztatlan tanárképzés, és ugyanaz volt akkor is.

2014. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Én minoros vagyok, 2012-ben kezdtem az egyetemet. Nekünk most júniusban azt mondták, hogy 2016 szeptemberében indul el utoljára tanári MA képzés.
2014. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a rendeletben is ez van:

"Az (1) bekezdés szerinti rendeletekkel meghatározott osztott képzésben - a (5) bekezdésben foglaltak kivételével - tanári mesterszakon 2016 szeptemberében indulhat utoljára új évfolyam."


[link]


Ez viszont tényleg csak azokra vonatkozik, akik a rendelet hatályba lépése (2012. október) előtt kezdték meg az alapképzést.

2014. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ó, akkor még pont beférnék, csak így legyen! Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :)
2014. júl. 28. 20:15
 8/12 anonim ***** válasza:
szerencsés vagy. az én alapszakom 3,5 éves, így hiába végezném el időben, így sem tudok majd tanári képzésre jelentkezni. vagyis gondolom osztatlanra még egyszer, és ismertethetem el a tárgyaimat
2014. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De én nem értem, miért írjátok, hogy a 3,5 éves képzéssel már kicsúszott a mesterből.

Én is 2012-ben kezdem a BA-t, és idén, illetve 2015 tavaszán végzek ugye harmadévesként. Én a tervek szerint nyilván elkezdem 2015 szeptemberében a mestert, de ha még 2016-ban is indul, aki egy féléves vagy egy éves csúszásban van, még az is elkezdheti. Vagy nem értelmezem jól?

2014. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Azt tudja esetleg valaki, hogy akkor mi van, ha BA alatt nem végeztem el pedagógiai-pszichológiai modult, de mégis tanár szeretnék lenni? Így már vajon semmi esélyem tanári MA-ra jelentkezni??
2014. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!