Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételivel kapcsolatban...

Felvételivel kapcsolatban szeretnék használható, értelmes ötleteket, tippeket kérni pszichológia szakra. Hogyan lehetne bejutni, ha 2 emelt szintű érettségi tárgy sem elég?

Figyelt kérdés
Már az új rendszerben érettségiztem, közép szinten. Sajnos bizonyos okoknál fogva csak átlag közepes eredményt értem el. Azóta tettem 2 tárgyból emelt szintű érettségit, közel 100 százalékos eredményeim lettek, viszont még ez sem elég. Ha sporteredményem nincs, nem vagyok hátrányos helyzetű, nincs gyermekem, stb… mi számíthat még bele a felvételibe? Mert nyilván nem járhatom újra a középiskolát.

2014. júl. 29. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Mibol emelteztel, es hany szazalek lett?
2014. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

95x4+100=480 pont


ELTE pszichón (hangsúlyozottan!) csak 439 volt a ponthatár.

Vagy rossz érettségikből emelteztél, vagy mégsem lettek közel 100%-osak. Igazából 2 db 90%-kal is bőven jó lennél.

2014. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2: Nem úgy van, hogy ami követelményként van feltüntetve arra nem jár plusz pont? Pszichológiára 1 emelt kötelező, elvileg arra nem adják a +50 pontot, csak a másikra. Így 430 pont.


(Ne javítsatok ki ha tévedek!)

2014. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*De javítsatok ki... :)
2014. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell javítsalak, ha nem gond ;)

Ha követelmény, akkor is beleszámolják természetesen. Ha nem így lenne, akkor pl orvosira, ahová 2 emelt kell, ott a legtöbb embernek max 440-450 pontja lenne a nyelvvizsgák miatt. Más pluszpontot ne vegyünk ide. Nem kérkedésből, csak példaként, hogy nekem kapásból több pont volt oda :D

2014. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Túl rég volt a felvételi :D
2014. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy 92 %-os angol és 82 %-os,vagyis nem a legjobb emelt töri valamint 2 középfokú nyelvvizsga elég volt a bejutáshoz. 438 pont. (Az ELTE-ről is 1 ponttal csúsztam le)


Milyen emeltek,mennyi a százalék? Nyelvvizsgád van? 18/F

2014. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!