Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kellene tanulnom, és...

Mit kellene tanulnom, és mekkora esélyem van, hogy egy banknál dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, jó vagyok matekból, és fizikából is, mindkettőt szeretem, szerencsére agyam is van hozzá.

Pestre, az ELTE TTK karára akarok menni tovább, de még nem tudom, hogy fizika, vagy matematika szakra.

Innen tovább ugye sokan azt mondják, hogy a fizikus kutatónak, a matematikus tanárnak megy. Én nem ezt szeretném, inkább gyakorlatias ember vagyok, és sok helyen olvastam, hogy bankoknál 'elemzői' állást betöltők ilyen végzettséget szereztek.

Teljesen pontosan nem tudom mit takar ez a munka, de én mindig is szerettem az ilyen számolgatós-'gazdálkodj okosan'-'tőzsdézés' és ezekhez kapcsolódó dolgokat.


Melyik szak a jobb, ha ezt szeretném? Esetleg, ha valakinek van ilyen ismerőse?



2014. júl. 30. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az említett intézmény matematika szakán 4 szakirány van, ezek közül csak az egyik a tanár... Ott van pl az alkalmazott matematika, azzal mehetsz bankba is dolgozni. Általában pedig, ha csak a bank jön szóba, akkor a fizikával nem érsz annyit, mint matematikával.


A "mekkora esélyem van" kérdés pedig elég értelmetlen. :)

2014. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha bankoknál akarsz dolgozni, akkor miért nem közgázra mész?

Szerintem onnan több lehetőség van odamenni, mint matek szakról.

Amit ajánlok: alkalmazott közgazdaságtan, gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, pénzügy és számvitel.


Ezek eléggé matekos szakok, pláne az első kettő. A Corvinust ajánlom elsősorban.

2014. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, bármit meghallgatok természetesen, nem kőbe vésett az ELTE se.

Perpillanat úgy gondolom akkor, hogy matematika lesz, és vagy az elemző, vagy alkalmazott matekra tovább.

2014. júl. 30. 20:32
 4/7 anonim válasza:
6%
Az is elég ha jó zsidók (lennének) a szüleid.
2014. júl. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Sima pénztarosnak eddig elég volt az érettségi + forint-, valutapénztárosi OKJ.


Egyetem, fősuli valami gazdasági, lehet halasztva is.


Az elején úgyis biodroid ügyintézöként alkalmaznak ahol teljesítened kell a heti tervszámokat (kkv, biztosítás, hitel, új bankszámla, stb.).


A fiókigazgató széket talán eléred sok éves nyalással és hajtással.


A fizetés olyan netto 180-250 ezer Ft körül van ügyintéző pénztárosként.


Plusz folyamatosan (3-4 havonta) rengeteg banspecifikus oktatás vár rád ha már felvettek.


A fizetés vonzó de nekem túl stresszes meló lenne.


(Egy banki biztonsági őr voltam.)

2014. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ELTE matekon tanulok, alkalmazott matematikus szakirány. És ahogy veszem észre, leginkább programozóként lehet elhelyezkedni vele. Elemzőre meg azt szokták mondani, hogy aki nem tudja elvégezni az alk matot annak egy jó menekülő útvonal. Persze ez túlzás, de alap képzéssel szerintem az elemzők nem tudnak elhelyezkedni, az alk matosok programozóként tudnak. Mindenképp keresgélj hozzá mestert, és nézz utána hogy az amivl foglalkozni szeretnél megközelíthető-e matek szakról. Én inkább valami közgázt javasolnék Neked. Ja és itt nem látsz számot a 3 év alatt... :D
2014. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Én is mindenképp közgáz szakot ajánlanék és nem matekot. Én közgáz szakközépbe jártam és sok osztálytársam ment pénzügy számvitelre, gazdaságelemzésre és bankoknál dolgoznak gyakornokként.

Viszont arra készülj fel, hogy ezeken a szakokon többszörös túljelentkezés van és a ponthatár is 450 felett van, persze ha fizetősre mész akkor könnyebb bejutni, csak ezzel is számolj. :)

2014. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!