Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy szakot elkezdek államil...

Yc kérdése:

Ha egy szakot elkezdek államilag finanszírozottan most szeptemberben, van e lehetőségem félévkor a saját akaratomból átmenni (ugyanazon szakon továbbra is) fizetősre?

Figyelt kérdés

Nézegettem a kérdéseket de ilyet nem találtam.

Az első szakom államis, végig fizetettem az állammal. ( 7 félév). A második szakomon 1, azaz 1 félévet akarok államis lenni, mert 4 félévet el szeretnék tenni a lényegesen drágább mesterképzésre, hogy azt fizesse az állam. Így lenne meg a tizenkét félév. Valaki azt mondta hogy nem mehetek át önszántamból költségesre, ez hülyeség ugye?



2014. júl. 31. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ilyet nem lehet. Csak "év végén" (vagyis a tavaszi szemeszter végén) szoktak átsorolni, de csak akkor, ha nincs meg az átlagod vagy a kredited.
2014. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Közben továbbfejlesztettem a dolgot mert más is mondta, hogy csak év végén van átsorolás. Ezért mindkét szakomat áttenném év végén fizetősre. Így az első szakomon az utsó félévet, a másodikon meg a maradék 5 félévet fizetném, így szintén maradna négy a mesterre. A köv. dillemmám van még: Annak ellenére, hogy jól tanulok nem csúszom, stb. a képzési forma államiról -> költséges változása miatt lehet hogy az állam vissza akarná velem fizettetni a fél költségtérítést mint azokkal akik kibuknak?
2014. aug. 1. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!