Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételizek, de nincs meg...

Pótfelvételizek, de nincs meg a középiskolai bizonyítványom! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Minden bizi megvan, kivéve a középsulis, és néhány tárgyra nem nagyon emlékszem, hogy milyen eredményem volt.

2007-ben érettségiztem egyébként, azóta volt néhány költözésünk, lehet, hogy elkallódott. Most nagyon kétségbe estem, ugyanis aug.12. a pótfelvételi határideje, és elég kevés esélyem lesz, hogy az eredetit előkerítem. Sajnos arra meg már nem emlkszem, hogy irodalomból milyen érdemjegyet kaptam 11. év végén.... Alapjáraton az érettségi eredményem lesz beszámítva, mivel az a tanulmányi eredményeimhez képest jól sikerült. De ha fals eredményeket írok véletlen (mert tényleg nem emlékszem pontosan), akkor az elég ciki.


Milyen lehetőségem van? A képző intézményben adnak felvilágosítást ezügyben? Már nem is ott lakom. Vajon telefonon meg tudják mondani? Egyáltalán létezik ilyen, hogy valaki nem találja a bizonyítványt? :D



2014. júl. 31. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát az nem úgy van, hogy te csak beírsz valamit magadtól. Akkor mindenki 5-ösöket írna, nem gondolod?

Anno be kellett szkennelni a 11.-12. eredményét.

2014. aug. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A volt sulidnál érdeklődhetnél, hogy ilyenkor mit kéne tenned.


Mondjuk 2007-hez képest rendesen megemelték a ponthatárokat van mikor emelt szint és nyelvvizsga kell hozzá hogy egyeltalán legyen esélyed.


(Hogy én mennyire utálom ezt a xar Bolognai rendszert. A régi sokkal jobb volt, mikor felvételi vizsgát kellett tenni és nem ilyen pontvadászat volt mint most. A régi diplomának is még mindig nagyobb az értéke.)

2014. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, én is nagyon utálom ezt a rendszert. A vicc az egészben, hogy orvosira 407 pont kellett, pedig ez az egyik legkomolyabb szaktudást igénylő pálya, egy jogásznak 464, de még a katonai és rendészeti ágak egyes szakjaira is bőven 400 fölötti a határ. Azért ez nem nevetséges egy kicsit? Ebben a rendszerben annyi aránytalanság van. Nekem ne mondja senki, hogy egy turizmus vendéglátás komolyabb, mint egy orvosi, hiszen oda 428 kell. A jelentkezők alapján húzzák a ponthatárt, épp ez a rossz benne. Ha pl nem sokan jelentkeznek orvosira, vagy épp elrontanak egy érettségit, akkor 383 ponttal is bejutottak már oda, ahogy tavaly Pécsen például. Azért egy orvosnak 383 pont már ne haragudjon meg senki, de nevetségesen kevés, ugyanakkor turizmusra 428 pedig nevetségesen sok. Akkor jó ez a rendszer jó?!
2014. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Akárhogy túrtam fel ismét a régi szobámat, sehol nem találom. És CSAK ezt nem, minden más megvan...

A linkelt oldal konkrétan az érettségi bizonyítvány másolatának kiállításáról szól. Vajon a tanulmányi eredményekről is ki lehet kérni?


Hétfőn személyesen be fogok menni a középsuliba, és szívből remélem, hogy találok így a nyár közepén olyasvalakit, aki ki tudja nekem állítani a hivatalos másolatot (időre....).


Anno mindannyiunkat regisztráltak a felvi.hu-ra, de hogy több mint 7 éve milyen jelszót és felh.nevet adtam meg, az most egy igen jó kérdés... Biztos, hogy töltöttem fel dokumentumokat, mivel jelentkeztem egy suliba, ahova egyébként nem vetek fel, és így fel is adtam, máshol próbáltam szerencsét. Próbáltam belépni az oldalra, kevés sikerrel. Esetleg a felvi.hu Bp-i irodájába, ha személyesen bemegyek, vajon foglalkoznak-e velem?

2014. aug. 1. 23:25
 6/8 A kérdező kommentje:

Csodával határos módon megtaláltuk a bizit :)


Egyébként közben kiokítottak, hogy valóban a régi képzőintézménybe kell menni, és ott nekik ki KELL adniuk egy másodlatot az elért eredményekről, akár érettségi, akár sima középiskolai bizonyítvány. Ez néhány nap alatt megvan.

2014. aug. 5. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy (Hol) lett meg?
2015. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es: Az orvosira az a 383 pont hidd el, van annyi, mint a turizmus-vendéglátára a 428, mert kötelező mindkét tárgyból az emelt, ráadásul talán nehezebb tárgyakból is. És a régi rendszerben is úgy működött, hogy X ember jelentkezett Y helyre, és rangsoroltak. Ha a jogra magasabb a határ, mint az orvosira, az azon túl, hogy a töri, és magyar könnyebb, még az is az oka, hogy sokkal több orvost akar az állam finanszírozni, mint jogászt. Hogy utóbbiakat nem akar, amiatt egyébként én is haragszom a kormányra.
2015. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!