Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen helyzetben van esélyem...

Ilyen helyzetben van esélyem az orvosin? El fogok tudni helyezkedni, ha sikerül elvégeznem?

Figyelt kérdés
A tudásom megvan,nem is aggódom!Ami bizonytalanná tesz,hogy a szüleim nem orvosok,pénzügyileg sem állunk valami fényesen,tehát nem tudok ilyen téren az ő segítségükre számítani!Ilyen esetben,hogyan alakít ki magának az ember egy magánpraxist ,mindenféle támogatás vagy ismeretség nélkül?
2014. aug. 2. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok olyan orvos van aki diploma után egyből magánpraxist csinál.

Előbb elhelyezkedsz kicsit félre teszel és lassan beindulnak a dolgok...

2014. aug. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szakvizsga előtt nem lesz magánpraxisod, ezen nem kell még gondolkodnod
2014. aug. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Machen ***** válasza:

Az én szüleim sem voltak se orvosok se gazdagok, mégis elvégeztem.

Először szakosodni kell, mert ha 6 év után elvégzed az egyetemet csak gyógyszerügynök lehetsz.

Ha már szakorvos vagy akkor lehet magánpraxisok, a végzés után kb 6-7 évvel.

2014. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szüleim szakmunkások, pénzügyileg kifejezetten sz*rul állunk (bár azért segítgetnek, holott anno én is azt hittem, hogy nem fognak).

Nehéz első generációs értelmiségnek lenni (pedig nagyon sokáig tiltakoztam ez ellen, irtó nagy sznobságnak tartottam), de túl lehet élni a mélypontokat erős akarattal.

Magánpraxishoz pont nem ismeretség kell, hanem pénz. Én úgy tervezem, hogy diploma után jó 10 évig kint szeretnék dolgozni (a szakorvosképzést is kint szeretném kezdeni), aztán ha lesz kedvem, hazajövök, és a kint megkeresett pénzből nyitok magánpraxist is.

Ha ilyen terveid vannak, akkor készülj arra, hogy X évig kint kell majd dolgoznod jó fizetésért.

De ez olyan messze van még, ne ezen törd a fejed :)

2014. aug. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!