Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valami intézmény, ahol...

Van valami intézmény, ahol feltehetem a felsôoktatással kapcsolatos kérdéseimet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem sok minden kimaradt, és ha nem tudom valakivel átbeszélni a lehetôségeimet, akkor csak magamat emésztem.


Elôre is köszönöm,

20/L


2014. aug. 3. 05:53
 1/2 valamiparadox ***** válasza:

A felvin és az eduline-on elég sok információ van (az utóbbinak be is lehet írni, de nem tudom,hogy válaszolnak-e). Továbbá vannak ingyenes pályaválasztási (vagy orientációs?) tanácsadók, de erről nem tudok nyilatkozni,mivel nem próbáltam még ki.

Tőlem is kérdezhetsz.Nem állítom,hogy mindent tudok,de ha más nem,akkor a lehetőségeidről tudok véleményt mondani.

2014. aug. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ mit szeretnél. Ha ne tudod milyen pálya illik hozzád akkor pályaorientációs tanácsadásra kellene elmenned.

Ha viszont arra vagy kíváncsi hogy milyen intézmények és szakok vannak, hogy lehet jelentkezni, mi jár és mi nem jár, akkor azt tudom mondani hogy a felvi oldalán minden, de minden le van írva, csak olvasgatni kell. Nem egy este alatt fogod megérteni a szabályokat,sos-sok este kell tanulmányozni ha nagyon képbe akarsz kerülni. Van a felvi ügyvédje ha már konkrét kérdést tudsz feltenni akkor ő az egyedi ügyben tud segíteni. Ha jogszabály azaz közigazgatási háttere érdekel, azaz finanszírozás, hallgatói nyilatkozat, stb..akkor az illetékes Kormányhivatal Oktatási Főosztálya az illetékes.

Sokat segíteni ha leírnád a helyzeted és az hogy mit szeretnél, mikből és hogyan érettségiztél...akkor itt is kapsz tanácsot, de legalábbis azt hogy a felsoroltak közül hova érdemes fordulnod vagy mit kell elolvasnod.

2014. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!