Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sos segítség melyik iskolába...

Sos segítség melyik iskolába menjek?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és felsőoktatási szakképzést jelöltem turizmus szakirányon, mivel ez a terület érdekelne, de még nem tudtam pontosan mit szeretnék. 2 éves képzés, elvileg gyakorlatiasabb. Ha alapkepzesen szeretnél tanulni utána, másfél évre rövidülhet 90kredit beszámítással. A Pannon Egyetem GTK karára állami tamogatottra vettek fel 270koruli pontszámmal azt hiszem ossz 30 hallgatot velem egyutt. Az allami osztondijas turizmusra eselyem sem lett volna az allamilag meghúzott ponthatár miatt. A BGF-et jelöltem első helyen, oda szerettem volna felvételt, de úgy tűnik sokan rájöttek a turpisságra, mert 370 lett a ponthatár, és én alul maradtam a 342 pontommal.A pannont egybol elutasitottam hogy akkor maj jovore probalkozok, pesten van már albérlet is bátyámmal és oda járnék okjs suliba, az Athénébe turisztikai szervezőre, ami ugyanúgy két éves, gyakorlatias, alacsonyabb szintű képzés nyilván. Az albérlet drágább plusz ez a képzés pont fizetős de nem sok és a családi pótlékból nagyja kijön. Pesten úgy érzem több lehetőségem lenne és jövőre újra felvételizhetnék, gondoltam rá hogy csinálok még egy nyelvvizsgát is, esetleg dolgozok..de most kezdek elbizonytalanodni mert lehet hogy a legnagyobb lehetőséget most szalasztom el. Veszprém és a pannon egyetem mennyire jó? Megérné oda menni full egyedül? Változást akarok de nem tudom.. oda egyik barátnőmmel mennék, bár nem igazi barátnő hozzáteszem,albérletbe is vagy akár a hotel szerű koliba is ahova mégis apropénzért felvennének, ha van hely .Pesten lenne barátom is egyébként a suliban meg ő is albérletben, de nemtudom mennyire van jövője, két éve együtt vagyunk, veszprém egyébként választó lenne sajnos mindenképp, ő levelezős fősulira is fog járni okj mellett. Élet szempomtjából mindenképp fősulis lennék de inkább pesten, vagy ez butaság? Plusz a lehetőség.. ti mit választanátok?

2014. aug. 4. 11:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És melyik érné meg jobban? Vagy elég egy okj? Rendes alapképzésen lehet nem is tanulnám,nem akarok durva gazdaságit tanulni, meg szálloda igazgató lenni stb. Viszont a felsőoktatásit direkt így találták ki, és mégis csak főiskola. Viszont azt is hallottam egyetemi tanártól, apa ismerősétől,hogy a munkáltatók nehezen értelmezik, mivel se nem diploma, se nem az okjs szakma. Mivel elég új dolog, mióta átreformálták a rendszert, a főiskolák sem tudom mennyire vannak ott ebben. Okjn azelőtt volt a felsőfokú szakképzés, turisztikai szakmenedzser, azt már nem csinálhatják. Most külön van az idegenvezetői is.
2014. aug. 4. 11:43
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha ezen aterületen szeretnél dolgozni, se a FSZ-sel, se az Athénével (ami egyébként egy trágya, egy fillért nem érdemelnek) nem mész semmire, és nem is különösebben gyakorlatiasak. Rendben, hogy nem akarsz szálloda igazgató lenni (nem is lennél csak azért, mert van egy diplomád), de akkor mit akarsz? Idegenvezető lenni? Ahhoz teljesen más kell.


Láthatóan nagyon nem gondoltad még át a jövődet, mert akkor nem jelölsz be olyan szakot, amelyre nem járnál szívesen,

2014. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hogyhogy nem megyek semmire? Miért, nem tanítják meg amit kell? Az athéné miért lenne rossz iskola? Tudnál jobb okjst mondani? Igen, 18 evesen meg van olyan hogy nem tudom pontosan mit akarok, de ez az irány érdekelne. A nyelvek mennek a legjobban, szervezni szeretek. Hát csak gondoltam hogy akkor egy diploma nem érne többet ilyen területen, mert az ígéri a vezetői pozíciók betöltésének lehetőségét és ennyi.mivel több? Azzal meg sokra megyek hogy több elméleti haszontalan dolgot kell megtanulnom. Egyébként szerintem ugyanaz szinte, csak elkülönítették a vendéglátástól. Nem akarok idegenvezető, vagy csak az lenni, de ha lenne rá lehetőség, elvállalnám, utazni is szeretek. Egyébként te mit tennél? Valószínű hiperszuper mérnök nem leszek mivel nem olyan téren van tehetségem..
2014. aug. 4. 12:02
 4/14 A kérdező kommentje:
Mellesleg erre szívesen járnék csak választanom kell. Nem, az önköltséges alapképzésre nem volt lehetőségem sem igazán. Igaz ezt is az utolsó pillanatban választottam, melyik irány. Csak tanácstalan vagyok melyik jobb lehetőség, olyam nincs hogy egyik se. Akkor ne legyek semmi kedves válaszoló? A főiskolai akkor is többet ad, számtalan leírást olvastam, de véleményt mint adatot nem találtam. Egyébként azzal rendezvényszervezőnek is mehetsz idegenvezetőnek is meg az alap hogy turisztikai szervező..okjn külön van az idegenvezető már. Viszont az fsz-el is elmehetsz annak, miért kéne más?
2014. aug. 4. 12:12
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha fsz, nem vetem el azt se hogy utána másfél év alatt alapot végezhessek ha úgy adódik. Jobban lennék kiváncsi arra hogy mennyire jó Veszprém és a Pannon, vagy maradjak pesti irányban.
2014. aug. 4. 12:16
 6/14 anonim ***** válasza:

"Hogyhogy nem megyek semmire? Miért, nem tanítják meg amit kell?"


- Nem igazán. Főleg arra találták ki a FSZ-t, hogy utána egyszerűbb legyen elvégezni az alapkézést. De sokan szídják, mert egyállaán nem könnyű elvégezni, nagyon besűrítik az anyagot, ami végeredményben hiányos.


"Az athéné miért lenne rossz iskola?"


- Mert pl. a tanárok elfelejtenek órát tartani, ha megtartják, abban sincs mindig sok köszönet, néha nem is tudja az ember, éppen miből vizsgázik, mert a tanárok is keverik az általuk tanított tantárgyakat stb. Jobbat ennyi alapján meg nem tudok ajánlani.


"Hát csak gondoltam hogy akkor egy diploma nem érne többet ilyen területen, mert az ígéri a vezetői pozíciók betöltésének lehetőségét és ennyi.mivel több? Azzal meg sokra megyek hogy több elméleti haszontalan dolgot kell megtanulnom."


- Hát csak nem így megy itthon. Jelenelg az a trend, hogy sok területen adott pozíciót olyan ember tölt be, akit a képesítése egyébként eggyel magasabb pozícióra jogosítana. Értsd, pl. egy mérnök asszisztensi pozíciót nem az ilyen megnevezésű FSZ-szel töltesz be, hanem mérnöki diplomával.

Nem véletlen, hogy sokan örülnek, ha egy turizmus diplomával munkát kapnak egy utazási irodában.


"Egyébként te mit tennél?"


- Én átgondolnám, hogy egészen pontosan mit dolgoznék, majd eszerint döntenék a lehetőségeimről. Ha ez aterület általában érdekel, Veszprémet megoldhatónak látom (amely egyébként turisztikai szempontól előnyös területen van), odamegyek, elkezdem, aztán kiderül, mire jó, legfeljebb egy év múlva máshová megyek. Ha úgy gondolom, inkább Budapest, akkor pl. legalább kihasználom az Athénének azon lehetőségét, hogy lehet nyelvet - kedvezményesen - tanulni (régebben így volt), aztán egy év múlva, a dolgokat jobban átgondolva dobbantok. DE nem fizetnék ottani képzésért a regisztrációs díjon kívül.

2014. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ismerek olyanokat akik nagyon jó, nemzetközi tanulmányokra járnak pl, csak elkezdtek okj_zni közben,mert rájöttek, hogy lehet sokra nem mennek vele. Van aki alap szociológia mellett valamilyen gazdasági képzést is felvett. Sokkal jobb így mdgszakadni tényleg, persze szeretik amire alapból járnak a sok pontjukkal de minek.
2014. aug. 4. 12:22
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Sajnos nehéz egyelőre kitalálni a jó lehetőségeket rejtő "álom"szakmát. Az athénében meg pont ezért kell fizetni, nem kaptak állami helyeket. Angolból van eddig nyelvvizsgám.
2014. aug. 4. 12:25
 9/14 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: fsz-en ha kétéves, vendéglátás nélkül, az alapképzés pedig 3 hogyhogy besűrítik? És akkor semmivel nem leegyszerűsítettebb?
2014. aug. 4. 12:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Nézz utána pontosan egy tanárgylistána. A FSZ úgy kétéves, hogy abból félév gyakorlat, más tantárgy nélkül, míg alapképzésen három és fél év a képzés gyakorlattal együtt.
2014. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!