BME-VIK német nyelven?

Figyelt kérdés

Igazából angolul beszélek folyékonyan abból felsőfokú nyelvvizsgám is van, viszont németből idén szereztem meg a középfokúmat. Azt írják hogy elég a középfok, de én nagyon hiányosnak érzem a német tudásom. Sok előnye lenne, de nem tudom be merjem e vállalni.

Mit gondoltok? Szerintetek érdemes lenne megpróbálni?



2014. aug. 4. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Azért elég hivatalosan egy középfokú, mert van olyan, akinek csak 1 középfokúja van, de nagyon jól beszél németül, és akkor annak nehogy már le kelljen raknia egy felsőt emiatt.


Tanuld magyarul, max vegyél fel szabadon választhatóként majd német szakmai nyelvet, ha annyira érdekel. De ha nem beszélsz legalább folyékony társalgási szinten a nyelven, akkor az az oktatás rovására fog menni.

2014. aug. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes. Egyáltalán nem kell hozzá olyan hű de nagy némettudás, mert egyrészt az oktatók magyar anyanyelvűek, és nem beszélnek gyorsabban, mintha magyarul beszélnének; egyszerűen fogalmaznak, harmadrészt pedig olyan kifejezések hangzanak el, amiknek a magyar megfelelője triviális (Differenzierbarkeit - differenciálhatóság) vagy pedig elmondják, mert azoknak is új akik felsőfokúval érkeztek.


Én is középfokúval vágtam neki, nem is olyan hű de nagy némettudással, de a nyelv egyáltalán nem okozott nehézséget.


Üdv,

Egy németes vikes (villany).

2014. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Végül úgy döntöttem hogy jó lesz nekem magyar nyelven.

Később hangmérnökként szeretnék tanulni (már ha addig nem vágnak ki mint macskát szarni..) és ahhoz inkább magyarul tanulnám.

2014. aug. 18. 13:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Bízom benne, hogy jól döntöttél. A német képzés sem garancia arra, hogy az ember sikeresen teljesíti a követelményeket, és van több olyan ismerősöm is, aki a magyar képzésen is nagyon jól teljesít és nagyon jól érzi magát. Sok sikert! (előző vagyok)
2014. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!