Egyetem kérdés? (lent)

Figyelt kérdés

Mentőtiszt szakra jelentkeztem idén, de orvos szeretnék lenni. Jövőre meg szeretném próbálni az orvosit. De szeretném ezt úgy tenni hogy államilag támogatottak legyenek a féléveim. Lehetséges ez?


Át tudok jelentkezni úgy hogy minden félévem támogatott?

Tud erről valaki valami dokumentumot küldeni nekem? Semmit sem találtam a dologról.



2014. aug. 5. 16:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Nem lehet ilyen alibi szakokról átjelentkezik általános orvosra.

Ha meg van a két emelted, és a pontod, akkor jelentkezéssel jövőre felvesznek. Ha nincs, akkor nem.

Az átjelentkezés nem megoldható. Viszont ha most két félévet lejársz a mentőtiszten, azzal az orvosin nem csúszhatsz egy félévet sem, különben fizetned kell.

2014. aug. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, úgy gondolatm hogy újra érettségizek emelt biosz emelt kémia. Nem sikerült idén a biosz elég jól mert nem adtam bele mindent. de nem akartam kihagyni 1 évet ezért jelentkeztem a mentőtisztire, az legalább a "a témába vág". Ha átjelentkezem akkor ki kell fizetnem a a mentőtiszt 2 félévének árát?
2014. aug. 5. 17:04
 3/16 Hardy Weinberg ***** válasza:
56%
Hiába jelentkezel át, nem fognak átvenni. Átjelentkezés csak másik egyetem azonos szakára, vagy bizonyos esetekben hasonló végzettséget adó szakra lehet. Amire te gondolsz az új felvételi eljárást jelent. És nem, nem a mentőtiszti 2 félévedet kell kifizetned, hanem ha felvesznek az orvosira és ott fogod túllépni a támogatott féléveid számát, akkor ezeket a féléveket (amennyivel túllépted a megengedett számot) kell kifizetned. És az egy csöppet magasabb összeg lesz mint a mentőtiszt szak költsége.
2014. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem úgy van hogyha csúszás nélkül meg tudom cinálni akkor pont belefér az államialg támogatottba?
2014. aug. 5. 19:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha alapszakról az első félév után iratkozol ki, akkor nem kell kifizetned a képzés árát, azonban ha később akkor ki kell fizetned az addig felhasznált félév/ek tandíját...osztatlan esetében két félév után iratkozhatsz ki t3rít3smentesen...és ezalatt persze fogynak az állami féléveid
2014. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


És elméleti síkon: mi történne ha fél év után kiiratkozok és utána az osztatlnról is kiíratkozom... szóval csak egyszer lehet kiirítkozni vagy erre mindkét esetben van lehetőség.


(tudom hogy hülye a kérdés mert így senki ne álljon hozzá a dolgokhoz csak hogy tisztán lássam a helyzetet)

2014. aug. 6. 03:58
 7/16 A kérdező kommentje:
Tudnátok linket dobni a témában? semmit sem találok róla...
2014. aug. 6. 10:01
 8/16 anonim ***** válasza:
Látom nem nagyon érted a dolgot. Pedig ettől világosabban nem nagyon lehet elmagyarázni , mint ahogy a válaszolók már megtették. Nah de azért leírom én is. Az orvosi 6 év , szóval 12 félév. Az állam támogat neked ez esetben 14 félévet , tehát belefér egy év csúszás. De ha te most járt egy évet , tehát két félévet a mentőtisztire , akkor -2 államilag támogatott féléved lesz . Tehát az állam már csak 12 félévet fog támogatni , tehát pont támogatja neked végig az orvosit , ha azt csúszás nélkül elvégzed. De sajnos nagyon könnyű megcsúszni. És ha véletlenül csúszol , akkor azt már neked kell kifizetni. Ezért lehet jobban jártál volna ha mentőtisztin fizetőset jelölsz meg , mert egyszerűbb kifizetni mentőtisztin egy évet , mint orvosin egy évet. De amúgy meg szerintem ez is felesleges pénzkidobás. Jobban jársz ha egy évet "üresen" hagysz , tanulsz az emeltekre közbe meg dolgozol. Bár tudom , hogy így könnyű osztani az eszet , nehéz helyzet , ez a te döntésed.
2014. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De ezt világosan értem, de köszönöm a válaszod azért. A kérdés arra irányult, hogy tegyük fel elvégzek egy fél évet mentőtisztin. Megnézem milyen átgondolom a helyzetet de az alpterv az hogy új érettségi és célzom az orvosit jövőre. Tegyük fel fel is vesznek. De annyira nehéz lenne számomra hogy nem bírom és rosszul teljesítek de tisztában vagyok vele hogy nem csúszhatok mert akkor fizetni kell ezért 1 év után otthagynám és más irányba menne az életem. Dolgoznék...

Akkor fizetnem kéne már az első évet az orvosin? mert ugye volt már egy fél év aminél ezt eljátszottam.


Úgy tervezem hogy mindent beleadok csak tisztán szeretném látni a helyzetet...

2014. aug. 6. 11:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Először is: az állam nem 14, hanem 12 félévet finanszíroz!!!
2014. aug. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!