Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kollégiumi jelentkezésnél...

Kollégiumi jelentkezésnél mennyire veszik figyelembe, hogy a lakhelyem és Budapest között nincsen közvetlen busz vagy vonatjárat?

Figyelt kérdés

Családi helyzetem, nem olyan szörnyű, nem valószínű, hogy felvesznek, mert ugyan éhbérért, de mindkét szülőm dolgozik és csak egyetlen testvérem van.

Az egyetlen ütő kártyám, hogy felvegyenek koliba az az, hogy egy isten háta mögötti kis faluba lakom és ha fel szeretnék jutni Pestre minimum másfél órát kell utaznom, de azt is úgy, hogy egy másik városban át kell szállnom és ott kell várnom a vonatra, ami majd felvisz Pestre, onnan meg mehetek BKV-val.

Ezen indokok alapján már lenne esélyem?



2014. aug. 5. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a távolságot.
2014. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán figyelnek erre szerintem, ha meg tudod oldani az utazást, akkor onnantól kezdve az nem érdekli őket, hogy hogyan. Ahova én járok, oda sincsen közvetlen járat, kivéve a környező településekről persze, de aki messziről jön, az bizony van, hogy nem egyszer átszáll..
2014. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kár...úgy tudtam, hogy ez azért előrébb lendíthetne :/
2014. aug. 6. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem figyelembe veszik a közlekedést másfél óra elég hosszú út
2014. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kollégiumonként különböző, de ennyire finom különbségek elbírálására valószínűleg nincs lehetőség, a lakóhely távolságát egyszerűen km-ben veszik figyelembe. Viszont az egyetemi kollégiumba első évben boldog-boldogtalan jelentkezik, nálunk például várólista is volt, engem nem vettek fel (nagyon-nagyon közel lakom, 20 km kábé), viszont kábé egy hét telt el az évkezdéskor, amikor hívtak, hogy néhányan mégsem költöztek be, megürültek helyek, és én jövök a várólistán, egyből be is költözhettem. Ne parázd túl, aki az én falumból fel akarta vetetni magát az egyetemi koliba (többféle egyetem), előbb-utóbb bejutott, ha nem is egyből.

(Egyébként másfél év után meguntam, hogy a kis távolság miatt félig itt, félig ott lakom, minden hétvégén hazajártam, ha nem volt kedvem a társasághoz, otthonról jártam egy-egy hetet, és inkább hazaköltöztem.)

2014. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!