Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Miskolci...

Mi a véleményetek a Miskolci Egyetem Egészségügyi karán tanulható egészségügyi gondozás és prevenció alapszakról (védőnő szakirány)?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz elvégezni? Mennyit lehet vele keresni? Lesz-e munkája annak aki ezt elvégzi? Milyen előnyökkel és hátrányokkal jár? Írjatok személyes tapasztalatokat! Főleg azok írjanak akik éppen tanulják ezt vagy akik már elvégezték és dolgoznak is, mint védőnők.

2014. aug. 6. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a SOTE-ra járok, harmadéves védőnő vagyok, szóval nemsokára végzem :) Munkád mindig lesz, mert ez egy hiányszakma, de sok keresetre ne számíts (többek között ezért hiányszakma). A kezdőfizetés diplomás minimálbér (tehát kemény 80ezer nettó)... Én szeretem, úgy érzem, hogy ez a hivatás áll hozzám a legközelebb, de nem a legkönnyebb (legalábbis itt), ugyanúgy van anatómia, élettan, gyógyszertan, belgyógyászat, mint bármelyik egészségügyi szakon. Ezekre az alapokra jönnek rá a szaktárgyak, mint neonatológia, szülészet-nőgyógyászat, gyermekfejlődés, gondozási módszertanok stb. Hátrány a kereset mellett, hogy sok anyuka nem szívleli a védőnőket, ugyanis sajnos nem lehet védőnőt váltani (mint mondjuk háziorvost), és ha rossz védőnőt fognak ki, akkor csak azzal lesz tapasztalatuk, és általánosítanak. Ilyenkor a szíved-lelked ki kell tenned, hogy bebizonyítsd, érdemes vagy a bizalomra, de megéri :) Kell hozzá hivatástudat, ugyanúgy kell segíteni a hátrányos helyzetű, 6 gyerekes anyukának, mint a gazdag, jól szituáltnak (utóbbiak általában kevésbé fogadják el a tanácsot, szóval ők a nehezebb eset sokszor). Szóval nem a legkönnyebb, de szerintem az egyik legszebb hivatás! :)
2014. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2014. aug. 6. 21:09
 3/4 anonim válasza:
Én is csatlakozom az előttem szólóhoz és megerősítem, de nekem már több mint 20 év van a hátam mögött és két diploma és ezzel nem keresek sokkal többet, mint egy takarító. Erkölcsi és anyagi elismerés hiánya előbb utóbb kiégéshez és pályaelhagyáshoz vezet. Nem véletlenül hiányszakma. Sajnos a boltban nem mondhatom, hogy pénzem ugyan nincs, de túlbuzog bennem a hivatástudat, mert abból nem tudok ennivalót venni, nem tudom belőle a számlákat fizetni, nem lehet gyereket taníttatni, nem lehet élni csak vegetálni. Úgyhogy jól gondold meg.
2014. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én úgy hallottam ,hogy nem keresnek túl sokat ,de pont annyit h megéljenek.
2014. aug. 11. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!