Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi (SE) első 1-2 félévében...

Orvosi (SE) első 1-2 félévében mennyire van szükség laptopra? Van olyan előadás, amin egyszerűbb vele az élet? Vagy ráér még egyetem miatt laptopot beszerezni?

Figyelt kérdés
(asztali gépem van persze itthon)

2014. aug. 9. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Előadásra nem kell hordani sehol, se ovosi, se mérnöki, se jogi szakon, az előadók sem szeretik. Én azt mondom, hogy érdemes beszerezni, ha kollégista vagy albérletes leszel, de egyébként az egyetemen is vannak géphasználatra lehetőségek.
2014. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
hidd el jól jön egy laptop. Nem is előadásokra, de szükséged lesz rá...
2014. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előadásra nem kell, a saját igényeidet meg te ismered.

Ha otthon élsz és van saját asztalid, akkor szerintem ne vegyél laptopot. Inkább tabletet, ha úgy látod majd, hogy jöl jönne valami mobilizálható:)

2014. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Felesleges :)

és ahogy fentebb mondták, nem szeretik az előadók sem túlzottan. Nálunk, TTK-n és az ÁOK-n sem szerették.

( többnyire idősödő nénik és bácsik ám ők, akik eléggé ragaszkodnak a konvenciókhoz.)

2014. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előadók leginkább tesznek rá, ki mire jegyzetel (SE-ÁOK)

:)

Amúgy olyan szempontból praktikus laptoppal jegyzetelni, hogy nem fognak eltűnni a semmiben (nálam a papírjegyzetek rendszerint így múlnak el), hanem ott lesznek a gépeden.

De ahogy elnéztem, többet szerencsétlenednek a laptopos jegyzetelők, mint mi a tollal meg a papírral.

2014. aug. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Laptopon evfolyamonkent kb 1 ember jegyzetel. A legtobb oran sokat rajzoltok pl anatomian, ugyhogy felesleges, biokemiabol is nehezkes pl egy citromsavciklust vagy barmilyen folyamatot felskiccelni laptopon. Meg ha papirra jegyzetel az ember, akkor is gyakran lemarad, laptopon meg plane.

Amugy nem rossz persze ha van laptopod, de en inkabb tabletet vennek, ha van otthon asztali geped. Egyre tobb konyv, segedanyag van fenn a neten, amit kenyelmesebb tabletrol olvasni pl buszon, eloadasokon stb. mint elokapni az 5 kilos laptopot.

2014. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!