Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért vállalják be ennyien...

Miért vállalják be ennyien önköltséges formában gazdálkodás és menedzsment szakot?

Figyelt kérdés

2615 embert vettek fel gm-re, ebből csak 159 személy állami finanszírozott.

Hasonló a helyzet a turizmuson, marketingen, ezekre kb. olyan 1500 embert vettek fel és szintén 150-200 diák van államin a többi önköltséges.



2014. aug. 10. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha én is azt akarnék tanulni, és nem vennének fel államisra, nyilván kifizetném, hiszen ezzel szeretnék foglalkozni, hosszútávon pedig megtérül majd ez a befektetés.

Az ilyen pusztán elméleti képzéseken, mint pl a gazmen, még nem is drága a képzési költség.

2014. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, de már most túlképzés van különféle gazdasági emberekből és a gm még csak nem is pénzügy számviteles. Kezdő átlagfizetés pedig 150 ezer Ft ami nem olyan nagy was is das.

A BGF-en kb. 230 ezer Ft egy félév ami 7 félévvel számolva több mint 1,6 millió Ft, ezen felül Magyarországon lényegében az iskolán kívül nem igazán vannak különféle foglalkozások. Ez esetben pl. business workshopok ahol tapasztalt emberektől szerezhetnek tudást, már pedig mind gazdasági és mind menedzseri részről ez elengedhetetlen lenne.

2014. aug. 10. 17:13
 3/5 pokiloki ***** válasza:
Megmondom én drága aranybogaram. Pont uygan olyan gondolkodásu vagyok mint te. Azért van ennyi fizetni akaró ember , mert a fizetősre felvett emberek szülei nagy valószínűséggel diplomával rendelkeznek , és nem akarják h a fiuk csak kaki szakmunkás legyen , ezért inkább beíratják egy viszonylag könnyű szakra (mint az utóbbiak) , amiről majd szépen kipotyognak vagy ha el is végzik akkor mehetnek a szalag mellé , mert nem kellenek senkienk. Szakmát végzek jelenleg utánna meg a mérnöki sulit. Jelenleg nekem a tanáromnak 4 diplomája van és 8 szakmája. Csakhogy a diplomája : számvitel , menedzsment , vággazd , matematika tanári . De a fizetése igy is alig üti meg a 180e ft ot BRUTTÓBAN
2014. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolso: a tanarod beszel idegen nyelveket?
2014. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én nem merném be vállalni a jelenlegi helyzetben.


Az pedig, hogy a tanárod ilyen végzettségekkel nem tud elhelyezkedni az elég abszurd. Értem ez alatt, hogy matek+számviteli tudással szerintem elég jó helyeket meglehetne célozni.

2014. aug. 10. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!