Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyetemen félévvesztés...

Lehet egyetemen félévvesztés nélkül szakot váltani?

Figyelt kérdés
Igazából még nem is járok oda, de nem saját akaratomból jelentkeztem egy adott szakra, hanem szülői nyomásra. Ahogy közeledik a szeptember, egyre jobban aggódok. Visszacsinálnám, de már nem lehet, így az átjelentkezésen gondolkodom, de nem tudom, hogy működik. Valaki rendelkezik bővebb információval róla?

2014. aug. 12. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Más szakra, ahova nem vettek fel, nem tudsz átjelentkezni. Ha így lenne, mindenki megjelölne egy szakot, ahova biztos felveszik, utána meg átjelentkezne. Annyit tudsz tenni, hogy most nem kezded el az egyetemet és jövőre újrafelvételizel.
2014. aug. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

Elvi lehetőség adott.

Beiratkozol a mostani szakodra, és megnézed a leendő szakod tantervjét. Szabadon választható tárgynak felveszed azokat az órákat, amikor újrafelvételizel, akkor pedig már meglesznek a tárgyaid.

Mondjuk ez pusztán elvi lehetőség, ha nem tanítják azt a szakot azon az egyetemen, akkor intézned kellene vendéghallgatóit is, de még ha van is, akkor is macerás lehet.

2014. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
nem hiszem hogy lehet :S sőt.. még szakon belül sem mindig.. én másik egyetemre jelentkeztem át, ugyanarra a szakra, első év végén (most) és ha átvesznek egy évet vesztek így is :S
2014. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ha most nem megyek, az garantált fejvesztéssel jár.. Akkor úgy tűnik, kénytelen vagyok arra menni.
2014. aug. 12. 19:25
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
3as vagyok, mindenképp jobban jársz ha elkezded az egyetemet, durván változnak a ponthatárok, de végülis februárban jelentkezhetsz arra a szakra amire szeretnél járni, ha sikerül "max" buksz egy évet, viszont ha nem akkor mégis járhatsz egyetemre, és az is lehet hogy megszereted ezt a szakot :)
2014. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A pontokkal nincs gondom, a kiszemelt szakra majdnem 200-zal kevesebb kell.
2014. aug. 12. 19:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol adott a lehetőség hasonló szakok közötti átjárásra (pl. gépészről átmehetsz mechatronikusnak, vagy mérnökinfóról programozóra), de ez nem törvényszerű, az egyetem tanulmányi osztályán (vagy annak honlapján) kellene érdeklődnöd.
2014. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Felnőtt emberként már magadnak kellene döntened a sorsodról. Már csak azért is, mert nem hiszem, hogy a szüleid hivatásos fejvadászok, hogy jobban átlássák a munka világát.

Hogy miről mire tudsz átjelentkezni, arról adott intézményben kell érdeklődni (már ha intézményen belül váltanál szakot).

2014. aug. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetnem, hogy felnőttként miért jelentkeztel egy olyan szakra ami nem is tetszik? Oké, hogy szülők, de nem nekik kell majd ott tanulni!
2014. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szerencsétlen vagyok, toljatok is még le. Annyira el tudnak bizonytalanítani, elhitetni velem, hogy nem értenék az adott szakhoz, hogy néha már azt sem tudom, mit akarok.. Egyébként köszönöm a válaszokat, majd akkor intézményen belül megérdeklődöm, hogy mit lehetne tenni.
2014. aug. 13. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!