Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nyomós indokok vannak...

Milyen nyomós indokok vannak amivel visszamehetnénk Magyarországra tanulni?

Figyelt kérdés
Szüleim ősszel elváltak, apám pedig kihozott Svájcba (én alapból nem rajongtam az ötletért de apám kierőltetett (senki nem értette miért), de miután megtudtam, mit mennyit és mikor kell tanulnom nulla némettudással inkább azt mondtam hogy kösz, nem. (Előtte is így voltam vele, csak nem teljesen mertem ezt elmondani anélkül hogy tudnám mit kell csinálnom.) Magyarországon lenne hely ahol lakjak, de egyenlőre nem tudok rá olyan indokot, hogy miért szeretnék visszamenni és el is fogadná. Ebben kérném segítégetek.
2014. aug. 14. 14:49
 1/8 pokiloki ***** válasza:
Esetleg mond meg neki h te nem érzed ott jól magadat , és vissza akarsz menni Mo-ra. Mond meg h a nyelvtanulás nem az erősséged és így elég nehéz egy németül beszélő országban barátokat , barátnőt és munkahelyet tanálni. Vagyis egy rövid időn belül visszahuzódó és depressziós lennél aminek a kezelése egy kissebb vagyon lenne. Mond azt h tanulni is akarsz de mivelsémetül nem tudsz nagy vaélószínűséggel Mo-on kellene tanulnod. Ha nem megy bele semmibe akkor vedd rá h magyarországon járasson suliba és vegyen ki ott egy albérletet vagy vmi és tegyük fel havonta 1x mész haza. Igazából sok minentől függ ez hiszen azt se tudom h mennyi a havi bevétele a apukádnak , miért váltak el stb. De ezt ha meg szeretnéd vitatni inkább privátban , mert ez számodra is elég személyes szerintem
2014. aug. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
attól is függ hány éves vagy. Anyukád hol él, beleegyezett e anyukád abba hogy te külföldön éljél..sok tényezős a dolog.
2014. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
15 vagyok, anyámtól elvettek mert alkoholista (szerintük, érdekes én 15 évig túléltem mellette, idióta okoskodó hivatali dolgozókat kaptunk, akik nem hitték el, hogy apám megvert...)
2014. aug. 15. 13:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak aztán ne legyen ám sírás-rívás később...
2014. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mesélj még
2014. szept. 1. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Svájc meg Magyarország között vannak bizonyos különbségek... Én minimum erősen megpróbálnék Svájcban beilleszkedni. Utána már egészen más visszajönni Magyarországra, mondjuk látogatóba.

Sokan minden követ megmozgatnak, hogy oda juthassanak, csak mondom.

Aztán ne legyen az, hogy magyar munkanélküliként sírsz utólag, vagy hogy annyi pénzből kell élned, ami Svájcban zsebpénznek is vicces lenne...

2014. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kívülállóként én is ezt mondtam.
2014. szept. 1. 15:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg neked legalább akkora kaland lesz, ha Magyarországra jössz vissza, mintha Svájcban maradnál, de inkább nagyobb.

Most persze még lehet nem úgy látod, de vajon mi lesz 10 év múlva...

Nem győzködlek minden áron, de én azért legalább egy komoly próbálkozást tennék, hogy "ott" beinduljanak a dolgaim.

Lehet, hogy van valami nyelvtanfolyam, ami sokat segítene és esetleg új haverokkal is megismerkednél eleve ott. Vagy valami segítség lenne, hogy könnyebb legyen az átmenet. Első körben talán inkább ebben gondolkodnék, mint abban, hogy minden áron otthagyjam Svájcot.

2014. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!