Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen diplomat...

Szerintetek milyen diplomat szerezzek (veszpremi Pannon Egyetemen) 26/L?

Figyelt kérdés
Most Angliaban dolgozok, de a kovetkezo ev vegen megyunk haza es szeretnek egyetemre jarni. Felsofoku angol nyelvizsgam van. A problema ott kezdodik, hogy nem tudom mit vegezzek el. Termeszetesen Olyasmit szeretnek tanulni, ahol az angol nyevtudast hasznositani tudom. Az elsodleges termeszetesen az lenne, hogy el tudjak helyezkedni vele. Masodszor pedig olyan szakmat szeretnek, ahol mozgasi lehetoseg van. Pl. ha angol tanarit vegzek akkor eletem vegeig egy suliban tanitok majd es ennyi, de egy kicsitt osszetettebb valtozatosabb karriert gondoltam. A nemzetkozi tanulmanyok allitolag telitett, az anglisztika semmire se jo allitolag. Akkor mi legyen? Tovabba tudnatok ajanlani alapszakokat mesterszakokkal parositva, amiket ossze lehet valasztani?

2014. aug. 17. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

És mi érdekel még? Hiába írjuk, hogy tanulj programtervező informatikusnak, ha nem szereted és nem is menne.

Nézd meg milyen szakokat tudsz ott tanulni, nézd meg a leírásukat és azt válaszd, amelyik elgjobban érdekel!

[link]

2014. aug. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az anglisztika erdekelt Angor tanari mester szakkal, de 2013 tol nem lehet angol tanarit valasztani az alapszak utan. es itt sakk- matt lett. Irtam mi erdekel valami amiben az angol nyevtudast tudom hasznositani. Nem mernok, nem informatikus sem ilyesmi. Szeretem a nyelveket nagyon,de nem akarok csak tanar lenni. Erdekel a tolmacskodas, a nemzetkozi kapcsolatok, a forditas, idegennyelvu targyalas stb., angol tanitas is, de csak egyik lehetek elvileg de mind erdekel. Nem tudok valasztani.
2014. aug. 17. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjél NKE közigazgatás-szervező szakára,tanulj jól és tudsz pályázni már ösztöndíjasként EU adminisztrációba...határ a csillagos ég,pláne ha egy másik nyelvet is megtanulsz mellé...
2014. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
sajnos csak a veszpremi egyetem johet szoba. hazas vagyok es babat tervezunk, a gyes mellett akarok elkezdeni levelezon egy szakot.
2014. aug. 18. 11:44
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Remélem még nem iratkoztál be. Egyik szakot sem ajánlom jó szívvel, főleg nem a mérnökit és az informatikait. Egy fokkal jobb a gazdasági, nyelvi, de az nem valami színvonalas ott. Már volt "szerencsém" beülni makróra és hasonlókra. Még középiskolában, okj-ban is normálisabban, használhatóbban leadták. Ki is iratkoztam a fenébe.
2014. okt. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gazdasági szak esetén Corvinus, Bgf, Pte. Nyelvi szak esetén pedig Ppke, Elte, ami itthon a legjobban elismert. A többivel sajnos nehezebb munkát találni. Ha ezek közül egyik sem játszik, akkor inkább maradnék Angliában. Igazság szerint én nem jönnék vissza és most is külföldre készólök, de örökre.
2014. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy elmehetsz szinkrontolmács képzésre a felvételi oda egy BSc-s diploma anglisztika után tökéletes (és 1 éves a képzés asszem)
2014. okt. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyértelmű mi kell Neked! A vegyészmérnöki! Az a legjobb!

Ha nem szeretnél mérnök lenni, akkor végezz valami gazdasági szakot. Például a műszaki menedzser megfelelhet az igényeidnek:

1. nem fizetős

2. eléggé általános

3. ha jó az angol tudásod, értesz egy picit a műszaki dolgokhoz, ráadásul eladni is tudsz, akkor biztos helyes van a munkaerőpiacon.

2015. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen szakra mentél végül?
2023. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!