Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Okj, felnőtt képzés, nem...

Okj, felnőtt képzés, nem vagyok tisztában a fogalmakkal, lehet még jelentkezni?

Figyelt kérdés

Szóval az okj ugyan azt jelenti mint a felnőttképzés? És ezek közül vannak ingyenes és nem ingyenes képzések ugye?

Én egyetem mellett gondolkozom, hogy csináljak egyet, ingyenesen. Hol találok erről egy összefoglalót, hogy milyenek vannak? Nem találtam normálisat.


2014. aug. 18. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első OKJ-s szakképesítés ingyenes, akkor is, ha már van diplomád, vagy hallgatói jogviszonyban állsz valamelyik egyetemmel vagy főiskolával. Fontos, hogy az ingyenesség az iskolarendszerű - nappali, esti, levelező - képzésekre vonatkozik, nappali tagozaton azonban csak 21 éves korig lehet támogatott formában tanulni.

[link]


[link]


[link]



[link]

2014. aug. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez hasznos válasz volt! :)


Tehát, ha nem nappali képzésről van szó (ami esetemben az egyetem miatt egyértelmű), hanem esti vagy levelezős akkor nincsen ilyen korhatár, hogy 21 éves korig ingyenes?

2014. aug. 18. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen jól értetted, egy képzés jár korhatártól függetlenül( lehetsz 60 éves is)de csak iskolarendszerben ha ingyeneset szeretnél végezni..
2014. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!