Nappali tagozaton olyan jogszabályt hoztak, hogy csak az jelentkezhet, aki 1994 után született. Azonban mondták, hogy ha egy iskolában csak nappali tagozatos OKJ-s képzést indítanak, akkor a pl.1993-as tanuló is jelentkezhet. Ez mennyiben igaz?

Figyelt kérdés
Abbahagytam az 1. OKJ-s képzést, mert rájöttem, hogy nem nekem való. Elkezdtem volna olyat, amit igazán szeretnék tanulni, de rájöttem, hogy az állam már nem támogat engem és esti tagozatra kényszerítettek, azonban az nem indul sehol. Akkor mégis, hogy tudnám elkezdeni a tanulást? Szeretnék olyanokat is meghallgatni, akik hasonló helyzetben vannak velem.

2014. aug. 19. 11:18
 1/4 anonim válasza:
Nekem már van egy OKJ képzésem megszereztem az érettségim,1991-es születésű vagyok most megyek a 2. OKJ szakképzésre ha felvesznek,annyi szerencsém van hogy ha nappalira nem is de estire csak felvesznek. Ha nappalira felvenének tandíjat kell fizetnem. Milyen szakírányt választottál hogy nincs esti képzés? Esetleg valami más ami érdekel?
2014. aug. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én most szeptemberben mentem volna nappali tagozatra,de azt mondták, hogy oda nem mehetek, mert 1994 előtt születtem. Így sajnos maradt az esti tagozat. Amit persze nem indítanak ; turisztikai szervező és ertekesítő. Idegenforgalmmal szeretnék foglalkozni, de lehet nem lesz több, mint egy gondolat. Pécsen jelentkeztem, azt hittem ott sok a tanuló és csak össze jön annyi diák, hogy indítani fogják. :( Most jön az újratervezés, így augusztus végén.
2014. aug. 20. 16:46
 3/4 anonim válasza:
én is most tudtam meg hogy amire jellentkeztem volna nem is indul ezér kerestem egy hasonló ágazatott de mégis más a szak,első voltam
2014. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Biztos hallottál arról a jogszabályról, hogy aki 1994 előtt született az nem mehet nappali tagozatra. Én ezért mennék esti tagozatra, azonban a képzésem amire jelentkeztem nem indul.

Nappali tagozatra semmiféleképpen nem is jelentkezhetek? :S

Amire rájöttem, hogy mivel szeretnék foglalkozni, addigra csak az esti t. maradt.

2014. aug. 21. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!