Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon merre tartanak...

Magyarországon merre tartanak mozdonyvezetői képzést, tanfolyamot meg OKJ-t? Mert nekem ez egy gyerekkori álmom, hogy az szeretnék lenni! És ha lenne akkor mik a feltételei? Mert hiába nézem a MÁV-os oldalakat, de egyszerűen sehol nem írnak semmit!

Figyelt kérdés
2014. aug. 22. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Ha neten sem találsz róla semmit,menj be a hozzád legközelebbi vasútállomásra és kérdezz meg egy mozdonyvezetőt.Szerintem ők meg tudják mondani,hogy lehetsz te is az.Én ezt csinálnám.
2014. aug. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
Ha neten sem találsz róla semmit,menj be a hozzád legközelebbi vasútállomásra és kérdezz meg egy mozdonyvezetőt.Szerintem ők meg tudják mondani,hogy lehetsz te is az.Én így csinálnám.
2014. aug. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A MÁV indít képzést, de nagyon ritkán. Legutóbb 2010-ben és 2012-ben indult képzés 25-25 fővel. Nagyon nagy a túljelentkezés, általában 800-nál is többen pályáznak a 25 helyre, amikor épp meghirdetik. A képzés másfél-két év körül van. Nem OKJ-s, a kezdetektől munkavállalóként foglalkoztat fizetésért mozdonyvezető-gyakornok pozícióban.


A feltétele az érettségi és az orvosi alkalmasság. Ha a többlépcsős kiválasztási folyamaton megfeleltél, akkor küldenek orvoshoz, csak az több napon át tart.


A MÁV-START honlapját érdemes figyelni és ezt a fórumot: [link] Ha meghirdetik, e-mail-ben lehet jelentkezni önéletrajz és motivációs levél csatolásával. Ezt követi majd a tesztírás, személyes elbeszélgetések stb.


Ma Magyarországon rendkívül nehéz mozdonyvezetővé válni, de ha igazán elhivatottnak érzed magad, próbáld meg, a remény hal meg utoljára. Ha csak kósza ötlet, felejtsd el.

2014. aug. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!