Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valakit szaközép suliba...

Ha valakit szaközép suliba vettek fel, akkor majd esetleg félévkor tud váltani egy jó gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Mondjuk ugy hogy jó jegyeket szerez,sok 5-öst,és ilyen esetben ha vált félévkor vagy ilyenek akkor szintén kell felvételizni:-/ vagy ugy már inkább a jegyeket nézik?Előre is köszönöm a válaszokat :))) <3

2014. aug. 22. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A szakközépiskolában sokkal több olyan dolgot tanulhatsz, amit később egyetemen kamatoztathatsz, ha olyan szakirányra mész. A szakközépben szélesebb látókörű ismereteket kapsz, a gimnáziumban szűkebbet, de sokkal mélyebbet.

Én gépészeti szakközépbe jártam, mérnöknek tanultam tovább. Műszaki rajz, mechanika, anyagismeret, stb. a gimnáziumi tanulók sokkal nehezebb volt, mert nem voltak meg nekik az alapok, amiket én kentem vágtam, mert 4 év alatt belém sulykoltak. Viszont matematikából sokkal gyengébb volt, mint a gimiből jövők, mert ők már tudtak deriválni, integrálni.

Szóval a továbbtanulástól is függ, milyen iskolatípust választasz. Egy jó szakközép (ahová tényleg tanulni vágyók járnak) semmivel se kevesebb egy gimnáziumnál.

Egyébként biztos át lehet menni, félévkor valószínűleg nem, de évégén lehetséges, csak különbözeti vizsgát kell tenni. De a gimi vezetőségével beszélj a lehetőségekről, hogy egyáltalán van-e hely, meg milyen feltételeket kell teljesítened.

2014. aug. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) mi az a különbözeti vizsga?
2014. aug. 22. 17:58
 3/3 anonim ***** válasza:
hát a különbözeti vizsga az olyan, hogy egyes iskolatípusokban nem egyforma a tanmenetrend, tehát különbözik és, hogy bizonyítsd, hogy te is elsajátítottad azt a szintet, amit az adott iskola elvár, akkor abból az adott tárgyból különbözeti vizsgát kell tenned. például gimnáziumban több témakört érintettek, vagy mélyebben matekórán, mint ti középsuliban, akkor neked abból különbözeti vizsgát kell tenned. Vagy pl. gimiben van filozófia, szakközépiskolában nincs, akkor abból is vizsgáznod kell.
2014. aug. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!