Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika. Érdemes elvégezni?

Valentina17 kérdése:

Anglisztika. Érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Én anno még kommunikáció, és médiatudomány szakra akartam járni, jelentkeztem is de nem sikerült. Most újra szeretnék egyetemre jelentkezni, de az anglisztika megtetszett, de nem tudom lenne-e értelme elvégezni. Én már megcsináltam egy felsőfokú szakképzést, és van újságírói végzettségem, de ahogy látom a kommunikáció szak igen túlterhelt. Ebben akarok elhelyezkedni, de szerintem egy felsőfokú szakképzés+ anglisztika többet érne mint komm szak. Szerintetek?


2014. aug. 22. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, mit kezdenél vele, egyértelmű, hogy nem érdemes. Mert ha még azt mondanád, tanulnál egy kis műveltséget és erősítenéd az angolodat amellett, hogy egyy diplomát szerzel, akkor azt mondanám, jó ez neked, de így nem annyira.

Egyébként nem ér sokkal többet az FSZ mellé ez a diploma. Ami sokat ér, az a gyakorlat a sajtó területén, még ha ez ingyen munkát is jelent. De ha valami hasznos volna egy újságírónak, az inkább egy szociológia vagy politiológia szakos diploma (gazdasági szakokat nem mernék említeni neked...).

2014. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Anglisztika szép dolog, gondolkoztam rajta én is egy időben, de szerintem jobban járnál egy jogi diplomával.
2014. aug. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!