Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A debreceni egyetem történelem...

A debreceni egyetem történelem szakát szeretném elkezdeni levelezőn, de az érettségim megfelelő hozzá?

Figyelt kérdés
2001-ben érettségiztem le (még az akkori hagyományos érettségi vizsgát tettem le), és nem tudom, hogy kell-e külömbözeti vizsgát tennem ahhoz, hogy felvegyenek a debreceni egyetem történelem szakára, mivel nem rendelkezem emelt szintű érettségivel.
2010. jan. 15. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Történelemre nem kell emelt szintű érettségi.

A megfeleltetéseket meg nézd meg a felvin. Ha a régi rendszerben ötöst kaptál, az most 100%-ot ér...

2010. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ott úgyemlékszem költségesen van meghirdetve, és úgyhallottam szombatonként van. Megkérdezhetem miért szeretnél törire menni? Hisz a tandíj 100 fölött van egy félévre, nagyon szép hivatás, de nagyon rossz kilátásokkal munka szempontból. Én csak tudom, én is bölcsészként végeztem, anno.
2010. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon jó mester szakok kapcsolódnak a töri alapszakhoz. Azoknál egyáltalán nem rosszak a kilátások.
2010. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy rosszak a kilátásai, de én szeretem a történelmet, és könnyebb olyan dologgal foglalkozni, ami legalább egy kicsit is érdekel. De azt hallottam, hogy az érettségi elévül pár év után, és felvételi vizsgát kéne tennem. Ez igaz?
2010. jan. 15. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Elévül az érettségi? Mire gondolsz itt pontosan? Én úgy tudom, hogy az érettségi soha nem évül el.
2010. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak, hogy valószínűleg felvételiznem kell, és nem számolnak pontokat, mert az érettségim "lejárt", Ha az érettségi után 2-3 évvel mentem volna jelentkezni, akkor számoltak volna pontokat. Ez kacsa lenne?
2010. jan. 16. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Az bizony! Hülyeség a javából!
2010. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!