Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti ezek alapján milyen szakot...

Ti ezek alapján milyen szakot ajánlanátok gimiben?

Figyelt kérdés

7.-ben kitűnő lettem, nyolcadikban is szeretnék ezen a szinten maradni (vagy még inkább javítani).


Humán beállítottságú vagyok, viszont sokkal hasznosabbnak tartom a reál tárgyakat, és kicsit irigykedem is a "reálosak"-ra.

Ezt a hasznosabb dolgot úgy értem, hogy a reál dolgok tényleg léteznek, kémia, biológia stb... ott van a mindennapjaidban, az végül is maga az EGÉSZ mindenség, mert tényleg létezik, ellenben pl. az irodalommal, amit emberek találtak ki (habár az is létezik valamilyen szinten).


Igazából tudom, hogy valamilyen humán dologra kéne mennem, mert hamarabb megértem, viszont nem vagyok az a magolós fajta, egyszerűen amit meg KELL tanulni, az kimegy a fejemből, viszont amit csak úgy, érdekesség képpen olvasok neten, könyvekben, vagy épp a tv-ben látok, szoktam is emlegetni, eszembe jutnak.


Ti milyen szakot ajánlanátok ezek alapján?


Érdekelnek még a kultúrák, valamint mostanában az ilyen nemzetközi dolgok.


Ami nagyon távol áll tőlem, és rosszul is vagyok, ha meghallom: pénzügy, gazdaság.


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2014. aug. 23. 19:40
 1/3 anonim válasza:
Gimiben nincsen szak. Szakközépben van, mert ott OKJ-s szakmát is adnak. Máskülönben szak az csak a felsőoktatásban van a gimi után (főiskola, egyetem). 18 éves korig (általános, sima középsuli, gimi) csak általános műveltséget szerez az ember, azért nincsenek szakok.
2014. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem úgy értette, hogy tagozat.

Tehát pl. reál tagozat, angol-matek tagozat, biológia-kémia tagozat, ének tagozat, rajz tagozat stb.stb.stb.


Humántagozatra mehetél, illetve, ha van nyelvérzéked akkor pl. egy angol, vagy német tagozat lenne ideális.(természetesen azt, amelyiket tanulod) esetleg egy nyelvielőkészítővel mennél még többre. Ott egy évig tanulhatnád azt a nyelvet amit eddig, emelt óraszámban (tehát hetente egy 7-10 órád biztos lenne, és évvégén pedig tehetnél egy nyelvvizsgát, ami a mai világban nélkülözhetetlen.

Nézz körül a gimnáziumok honlapján, ha esetleg pesti, vagy győri vagy még ajánlani is tudok pár nagyon jót.

2014. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, tagozatra gondoltam, elnézést első :)


Második: az a baj, hogy 5 évesbe nem szeretnék menni :(


Köszönöm mindkét választ!

2014. aug. 24. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!