Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem, főiskola: fotográfia,...

Egyetem, főiskola: fotográfia, rendezvényszervezés?

Figyelt kérdés

Csak nagyon buta példákon keresztül tudom elmagyarázni a továbbtanulási szándékaimat, és lehet,hogy hülyén fognak hangzani vagy érthetetlenül írom le, ezért előre köszönök minden értelmes és komoly választ, és elnézést a kisregényért, de ezzel kapcsolatban vészes kétségbeesés és alulinformáltság uralkodik midnenütt..

1. Érdekelne pl. divatbemutatók/megnyitók/kiállítások/estek/stb. szervezése, belső kinézetük tervezése, kivitelezése, meghívók rendezése, a rendezvényen a vendégek ide-oda kalauzolása, hasonló dolgok. Ilyen feladatkörhöz, szakmához milyen irányban érdemes továbbtanulni? Rendezvényszervezés, belsőépítészet, vagy más egyebek?

2. Fotográfia minden téren: rendezvények/partyfotózás, modellfotózás (pl. Vogue vagy hasonló divatmagazinnál), de leginkább a fotóriporter/utazóriporter szakma érdekel a legjobban. Ezzel kapcsolatban kicsit könnyebben és konkrétabb szakok felé indulok el, mint a rendezvényesdivel, de itt milyen irányban érdemes nézelődni?

Köszönök minden segítséget, szívesen megnézek minden sulit, ha tanácsoltok, helyileg főleg Budapest érdekel, államilag támogatott szak előny, de gondolom az ilyen kívánságaimmal már ássam el magam..

Tényleg, végtelen köszönet mindenért!(:

18/l



2014. aug. 26. 22:16
 1/4 anonim válasza:
Fotos akarsz lenni a Vogue nál? Egy tetszett így lefekvés előtt.... :-)
2014. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vogue fotósai, divatbemutatók szervezői, rendezői együtt az egész világon egy néhány tucat főből álló halmaz. Aranyos, hogy te ebbe szeretnél bekerülni, de az államilag támogatott helyek tízezreiről az esélytelenség nyugalmával tudsz lemondani. Egyébként én körül néznék a MOME környékén is.
2014. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én ismerek olyan momést, aki partyfotózást vállal, hidd el, szabad szemmel nem látható mértékű fizetést kap érte... ha most határozod el, hogy fotós szeretnél lenni, még jó pár évre és tanfolyamra szükséged lesz, hogy a moméra bejuthass vagy egyáltalán munkát adjanak neked.


a rendezvényszervezésben jobb esélyeket látok, illetve attól még lehetsz sikeres rendezvényszervező, hogy nem vagy őstehetség (ellentétben a fotós szakmával). viszont én inkább egy okj-s tanfolyamot ajánlanék neked, mert egy ilyen gyakorlatias szakmában a lényeg úgyis az, hogy legyen egy papírod ami jól mutat az önéletrajzodban, onnantól pedig kizárólag a szakmai tapasztalatod lesz a meghatározó. kiállításokat általában szakmabeliek (pl művészettörténészek, design- és művészetelmélet szakosok) szerveznek, a többire lehet esélyed. én például az esküvőszervezést is meggondolnám.

2014. aug. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

elég sok irányba puhatolózol, kevés a közös halmaz. egy rendezvényt nagyon sok féle szakember egyöttes munkája rak össze. mivel a vendégek kísérgetését is írtad, ebbe legegyszerűbben hosztesszként tudsz bekapcsolódni valamilyen ügynökségnél. kezdésnek ez nem is rossz egyébként, bár nem biztos, hogy meg fogod szeretni tőle ezt az iparágat, viszont jobban ráláthatsz, hogy mi minden kell egy rendezvényhez.

felsőoktatásban leginkább talán a pr, marketing, reklám szakokon foglalkoznak vele, de biztos vannak tanfolyami képzések is. valaki írta az esküvőszervezést, az is hasonló műfaj, csak a másik irányból (üzleti élet helyett lakossági igények) megközelítve a rendezvényszervezést.


fotográfia szak van egyetemeken is és van sok féle egyéb fotós képzés, iskolák, tanfolyamok is, de a fotózás nagyon felkapott mostanában, egyre többen akarnak fotózásból élni, miközben mindenki fényképez és egyre kevesebben akarnak érte fizetni. ezért aztán megélni egyre nehezebb belőle. nagyon sokan hajtanak az egyre kisebb piacra.

ha még azt se tudod, hogy melyik része is érdekelne a fotózásnak, úgy meg pláne nehéz tanácsot adni, hogy merre indulj. ahogy már írták, partifotózásból nem nagyon lehet megélni, a divat szakma meg nagyon szűk kör, ahova nehéz betörni - ráadásul szinte mindenkinek ez a célja, úgyhogy sok a konkurens.


egyébként én fotósként egyre inkább azt tapasztalom szinte mindenhol, hogy Magyarországon nagyon nem foglalkoznak a látványtervezéssel, nem foglalkoznak vele a rendezvényszervezők, hogy mi kellene a jó képekhez és nem is nyitottak az ilyen szempontokra. A blogomon elég sokat foglalkozom ilyen kérdésekkel (is):

[link]

2014. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!