Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz megtanulni a hegesztést?

Nehéz megtanulni a hegesztést?

Figyelt kérdés
Kellene egy szakma, én meg mondtam hogy hegesztő, de hegesztőt még sosem használtam, meglehet tanulni? milyen tulajdonság kell hozzá? (jó kézügyesség, stb.?)

2014. aug. 27. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagy előny, ha érzed a szobrászatot is és a zenét is, és nagyon nagy előny, ha erre nem az volt az első reakciód, hogy "á, akkor ez nem megy nekem"! Hitem szerint bárki, aki nem teljesen csorgó nyálú idióta, képes megtanulni egészen jó és szép varratokat húzni álmából felrúgdosva is, csak idő kérdése. Egészen pontosan gyakorlás kérdése. Nyilván az elméleti alapozás minél kiterjedtebb és pontosabb, annál jobb, de a gyakorlás, a gyakorlás, a gyakorlás lesz a megoldás, akár a zenében vagy a szobrászatban.


Annyira persze nem komplex, mint az említett művészetek, de kell a "polifón előadásmód", a ritmusérzék, és kell az anyag uralásának képessége, a tér megfogása ugyanúgy. Gyakorolható, és egészséges (átlag körüli vagy jobb) eszű embereknek tényleg csak gyakorlás kérdése. Úgy értem birtokunkban szokott lenni elegendő rátermettség, hogy előbb-utóbb jó hegesztők lehessünk, kitartás és elkötelezettség, na meg a szakma szeretete lesz a kulcs igazán.


Kézügyesség fura módon nem kell valami extra jó, de kétségkívül nagy előny, ha kezdettől fogva "legalább szép", és nem kell külön erre is rengeteget rágyakorolni. Remegős kezűek is szoktak gyönyörű, szabályos, pikkelyes varratot húzni, mert megtanulták tartani az ívet azzal, ami nekik van, és mert az anyagot uralják, nem a kezüket. Persze sose perfekt, nem olyan, mint a robotkezű, nagyon jó rajzkészségű kollégájuknak, de esetleg lehet jobb minőségű akkor is, ha csak 9 pontot adnál a varratalakra.

2014. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bonyolultabb mint amilyennek tűnik. Én még csak tanulom, de számomra érdekes szakma. Ráadásul a hegesztőket nagyon keresik és megis fizetik világszerte. Állítólag!
2014. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 balazs atilla válasza:
0%
csak állitolag , hiányszakma de nincsen munkahely föleg kezdöknek én kezdövagyok nem találtam , talán 1 minösités , jah ha bekerülsz akkor seima ügy mert 90 % a a munkáltatonak ugy van vele hogy jo az ugy meg hogy jo lessz az falura . szoval szar az egész hagyd abba legyél inkább bolti elado ott talán nagyobb esélyel tudsz elhelyezkedni
2015. jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ki mire mennyire tudja/akarja eladni magát...
2015. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!