Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-TTK-ra szeretnék BIOLÓGIA...

ELTE-TTK-ra szeretnék BIOLÓGIA ALAPSZAKra jelentkezni, majd biológusként tanulni. Tapasztalataitokra, véleményetkre lenne szükségem. (több info? Bövebben lent. )

Figyelt kérdés

10000félét olvastam már ezzel kapcsolatban felvi.hu-n, egyetemek honlapján, felsőoktatási tájékoztatóban,-tájolóban stb. ott persze minden szép és jó. Kíváncsi lennék hogy működik ez a gyakorlatban és amolyan ,,hús-vér emberek" tapasztalataira lenne szükségem. Szóval ha tudsz valamit a biológus létről, esetleg te is ezt tanulod szívesen venném válaszodat! Milyen a képzés, mik a feltételek hogy benn maradj, mester/doktori képzésre bejutás lehetősége, elhelyezkedés, fizetés... és minden egyéb ami eszedbe jut és gondolod hogy érdekelne :)

előre is köszi: egy aggódó érettségiző :)


2010. jan. 16. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
én a helyedben ha már úgy vágod a biológiát,elmennék egy olyan szakra ahol sok a biológia,de nem biológia alapszakra.Szóval gondolok itt,kertészmérnök,környezetgazdálkodási agrármérnök...vagy ilyesmi.
2010. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző: ha ő a biológiát szereti, miért ne lehetne biológus?!


Ha viszont komolyan gondolod az ELTE-t akkor kösd fel a gatyát! Bejutni könnyű, de idén is 320 elsőst vettek fel. Alig férnek be a terembe.. De a létszám drasztikusan csökken az évek előrehaladtával. A profok is mindig mondják, hogy régen 30-40 biológust vettek fel, de az mind végzett. Most is ennyien, csak 300-ból.

Saját tapasztalatokról: most vagyok első éves MSc-n, a BSc-t is itt csináltam. Mi anno 260-n kezdtünk, harmadik év végén 27 embernek adtak diplomát. Az első évben főleg a kémiákon csúsztak el az emberek. Javaslom, hogy ha nagyon utálod, akkor vagy nagyon tanuld meg még most vagy ne is kezd el. Tanultunk általános, szerves (2 félév), fizikai, analitikai és persze biokémiát (8 tárgy). Az első pár évben gyakorlatilag csak alapozó tárgyak vannak mindenből, amit ismerned kell (növénytan, állattan, sejtbiológia, humánbiológia, genetika, immunológia, biokémia, etológia, ökológia). A második év végén pedig (külön kérésre csak az ELTE-n) 2 szigorlat is van: egy állattanból egy pedig növénytanból. Nem egyszerűek, van olyan csoporttársam, aki még mindig nem ment át, pedig velem együtt kezdett. De nem lehetetlenek. A harmadik évben kell záróvizsgázni+felvételizni. A tételsort megfelezték nemrégiben, de gyakorlatilag a 3éves képzést teljesen felölelő tételek vannak. Minket nem ettek meg 4s 5s-k születtek. Mondjuk nálunk mesterképzésre nem volt nehéz bejutni, mert 80--n férőhelyre összesen 35n jelentkeztünk (másik suliból is jöttek), így mindenkit felvettek. Lehet ez a jövőben módosulni fog.

Ami viszont szerintem nagy előny, hogy ha nem ülsz a babérjaidon és időben elkezdesz valamelyik laborban dolgozni, akkor nagyon jó világod lehet. A tanárok nagyon szívesen fogadják az érdeklődőket.

Nem tudom milyen okból szeretnél biológus lenni. Viszont, ne haragudj a hangnemért, ha csak állatsimogatni akarsz, meg cuki kutyusokkal dolgozni meg, mert ez olyan jópofa, akkor nagyon ne gyere erre az alapszakra. A simogatósok haltak ki legelőször. Ha pedig olyan igazi kutató biológus szeretnél lenni, akkor meg se állj a PhD-ig! Csak akkor lesz esélyed a szakmában.

2010. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, pont erre volt szükségem!! :) a szándékom komoly lenne, pont hogy nem a kutyisimogatós téma érdekelne, hanem a biológia komoly része szívesen lennék mondjuk genetikus féle, az idegrendszer is nagyon érdekel...

4 éve biológia fakton vagyok kémiát sajnos nem tudtam felvenni :( bioszból sztm jó alappal indulok, emelt szinten fogok érettségizni belőle. De ez a kémia megijesztett... :S 300/27-be nem biztos hogy benne vagyok :S

esetleg hasonló szakokat nem tudnátok ajánlani? (orvos, gyógyszerész stb nem lehetek, mert kémiából nem fogok érettségizni...) de az utolsó válaszolónak tényleg köszi!!!!

2010. jan. 16. 22:01
 4/16 A kérdező kommentje:
dee más biosz alapszakosok is írhatnak még :D
2010. jan. 16. 22:44
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

kutyasimogatóóó.???először nézz utána mi az de mindegy...nem környezetvédőt írtam.

Amúgy az ilyen biológusok,meg matematikusok találnak legnehezebben munkát.Ezért írtam hogy jelölj meg olyat is ami úgymond piacképes.

2010. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ja bocska de félreértettem a kutya simogatót.Na most....Nekem pasim jár körny.agrármérnökre....neki is van növénytan ,állattan,genetika,állatélettan,növényélettan...na de ez egy olyan szakma amivel olyan jövője lehet.Én először ezt csinálnám meg aztán a biológiát.Persze egyéni döntés de csak jó tanácsként szántam.
2010. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
23:08: A matematikusokat tárt karokkal fogadják mindenhol, ugyanis jobban programoznak, mint egy informatikus, főleg ha arra specializálódnak, mert ugye a matek az alapja a programozásnak, és 2-4hetes képzéssel jobb szinten vannak közgázból,mint a nagy corvinusosok, ugyanis a szakmai anyagot, mindenből gyorsabban tanulják, aminek egy kis köze is van a matekhoz, mint az adott szakosok. Egy csoporttársam, most végzett a guglinak egy egyszer fél milliós munkát(annyit kapott érte), és programozóként fog majd elhelyezkedni. Kedves kérdező, a szüleim hasonló területen vannak anyukám orvos, apukám biológus, azt kell mondjam, hogy phd nélkül az esélyed nulla, de ha elhivatott vagy akkor rajta.
2010. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
akkor az én matematikus volt évfolyamtársaim biztosan a kivétel...10-ből kilenc.Egyik sem tudott elhelyezkedni a szakmában még mindig egy éve végeztek.
2010. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Dejó, hogy valaki feltette ezt a kérdést, énis teljesen ugyanebben a cipőben járok. idén érettségizem, de csak bioszból. Emeltet terveztem, és járok is fakra, csak úgy alakult, hogy a pluszpontok megvannak, és inkább középszinten megyek, hogy nehogy elbaltázzam az emeltet (bár szívem szerint inkább mennék emeltre). Szívesen felvenném a kapcsolatot a kérdés kiírójával:)


Sajnos ahány biológus-szakkal kapcsolatos véleményt olvastam, mind negatív volt. ez engem is nagyon lelombozott, bár köztudott, hogy kis hazánkban kicsik a lehetőségek is. Azzal bíztatom magam, hogy mért ne lehetnék én az, akinek sikerül? :) (<- ez mindig használ: )

ha nem gond,- és szerintem a kérdés feltevőjének sincs ellenére- hogy ha van olyan oldal, amin a vizsgákkal kapcsolatos információk, feladatok vannak (főleg kémiából) légyszi írjátok meg. előre is elnézést, hogy itt kérdeztem, csak a témába vág... :)


18/L

2010. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 proxilla frez válasza:
100%

A biológia rohadt jó!,mindenki fanyalog, h jáááj nincs munka se péénz. könyörgöm én eltés vagyok smot ovlastam,h az elte meg a chinoin(rohadt nagy gógyszergyártó cég) puszilkodnak nagyon egymással. ha valaki ezekután nem tud oda bejutni immunológiával, biokémiával vagy mással akkor az meg is érdemli, h kiszúrjon vele az élet. ez persze csak a diplomaszerzés után lehetséges, addig is tdk mindenképp.

az igaz h iszonyú nehéz. de nem lehetetlen, ahogy előttem is említették. egyébként az eltén nagyon jó a környezet, az emberek a tanárok, én imádom az egészet. sztem ah komolyan gondolod mindenképp ide gyere!

2010. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!