Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kommunikáció és médiatudomá...

Ha kommunikáció és médiatudományi szakra jelentkezek, utána hol tudok elhelyezkedni? Esetleg valamilyen irodai munka? Továbbá érdekel a közigazgatási szervező, s az igazságügyi igazgatási szak, pszichológia, óvodapedagógia. Vélemény ezekről?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, ha kapsz egy back office irodai munkát. A többi szakkal kapacsolatban meg konkretizáld, mire vagy kíváncsi.
2014. aug. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A többi szak közül indegyik érdekel. Ezért nehéz a döntés.
2014. aug. 29. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk meg nehéz a válasz, ha nem írod, pontosan mire vagy kíváncsi.
2014. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Arra, hogy a mai világban melyikre érdemes jelentkezni? És hogy a fentekben leírt szakokról mi az emberek véleménye. A kommédia szimpatikus, de nagyon sokan szidják, és csak kevesen dicsérik. Ezért érdekel, hogy mások mit gondolnak erről a szakról. (és a többiről)
2014. aug. 29. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kommunikáció szakon olyan tudást adnak, amivel a média világában helyezkedhetsz el. Sokan mondják, hogy ez egy büfészak, de valójában sokuk ott helyezkedik el végül, ahol gyakorlatoztak. Mivel média mindig is volt, mindig is lesz, így nem kell félj attól, hogy nem tudsz majd elhelyezkedni. A médián belül rengeteg ág van, újságírás, riporter, esetleg castingoltató és egyebek. Itt is ranglétra van. Lehet, hogy az lenne az első melód, hogy statisztákat hívj be az Éjjel-nappal Budapest-be, de ez nem olyan, mint egy pénztárosi szakma, hogy nem tudsz előrébb mozdulni.

Egyébként Komm szakon elég nagy tudást adnak az embernek... Át kell látni az egész médiát, és ahhoz igenis kell egy átfogó tudás, valamint műveltség.

Kaptam már lepontozást azért, amiért ezt már másnak is leírtam, valószínűleg egy olyantól, aki szereti semmibe venni a Kommunikáció szakot, de én jártam már Komm szakra, tudom, milyen, és elég brutális volt, kellett idő, míg ráállt az agyam a szaknyelvre. 19 évesen annyi idegen szót hallottam másfél óra alatt, hogy abban is kételkedtem, magyarul beszél-e az előadó.

Mostani eszemmel lehet, hogy nem hagynám ott... Csak akkor még máshogy képzeltem a világot.

2014. aug. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze nyilván vannak még ennél magolósabb szakok is, de én most nyelvszakon vagyok, és fele annyi értelmes ember sem tanít, mint anno Kommunikáción... Végigjártam már egy évet, és k*rvára nem érzem, hogy nagyobb lenne a tudásom. A nyelvoktatás módja is kiábrándító, de az mégjobban, hogy nem értek semmihez se jobban, mint egy éve.
2014. aug. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pszichológiára csak akkor jelentkezz, ha hivatásszerűen tudnád és szeretnéd is csinálni. Ha csak egy b/c terv, és csak hobbiszinten érdekelj, akkor elég, ha néhány könyvet elolvasol a témában, sok mindent az egyetemi szakon nem fogsz tudni kezdeni. Nehéz elhelyezkedni, a szakma nem túl nívós itthon az átlagemberek körében, hatalmas a túlképzés, és rengeteg tanulást igényel, mire eljutsz egy használható végzettségig (a mesterképzés alapkövetelmény, a legtöbb területen utána még szakirányú továbbképzések is kellenek, plusz van, ahol terápiára is kötelező járnod).
2014. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kommunikációnál a diplomád csak arra lesz elég, hogy a felsőfokú végzettséget igénylő állásoknál fel tudsz mutatni egy papírt, plusz jobb esetben felszereled magad médiatörténettel, kommunikációelmélettel kapcsolatos információkkal, amelyekkel kocsmai beszélgetésekben fel tudsz vágni, és megkapirgálod a szakmának a legkülső rétegét. Tehát ha a szabadidődben nem fordítasz időt a gyakorlati tapasztalatok megszerzésére, nincs benned elhivatottság a szakma irányába, akkor ugyanúgy jársz, ahogy az előző válaszadó mondta a pszichológiával kapcsolatban. Kapsz egy papírt arról, ami azt bizonyítja, hogy totálisan nem vagy hülye, de többre nem is jó.
2014. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!