Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fontos! Mivel helyezkedjek...

Fontos! Mivel helyezkedjek el? Egyetem, főiskola

Figyelt kérdés

A gazdasági szakokat érintő támogatott helyeket elvették, így 460 ponttal lehet kb csak bekerülni oda! Mégis hova jentkezzek?

Matek erősséggel, mivel tudnék elhelyezkedni, amivel pl. később vezetés és szervezés /vállalkozásfejlesztés mesterképzést tudok elvégezni? Ugye kredit átszámolással tudnék átmenni, a kérdésem, ha például elvégzek egy teljesen szimpla diplomát (pl. szociális ápoló példa kedvéért) aminek semmi köze nincs a mesterképzéshez akkor is át tudok menni? Igaz sok ,,vizsgával"?

Illetve milyen szakok vannak, ahol a megszerzett tudás birtokában kreditet is be tudnék számolni a vezetés és szervezés/vállalkozásfejlesztés mesterképzésre?

Köszönöm a segitő szándékú hozzászólásokat, felvi.hu kalkulátora halott ezért kérdezlek titeket.



2014. aug. 30. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Műszaki menedzserről tudom, hogy lehet menni vállalkozásfejlesztés msc-re.
2014. aug. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szociális ápoló "diploma" nincs, az egy okj képzés, még csak érettségi sem kell hozzá.(csak megjegyeztem)

Azt akarod kérdezni milyen alapszakra érdemes menned, ha vezetés és szervezés vagy vállalkozásfejlesztés mesterképzésre akarsz bejutni.

Ige jól gondolod, működik a dolog más alapszakról is tudsz ezen mesterképzésekre jelentkezni, olyan alapszakokról ahova államira be tudsz jutni.

Ilyen pl. az egészségügyi szervező

Én ezen a szakon végeztem, több évfolyamtársam vállalkozásfejlesztés mesterképzésre (fel is vették őket).

2014. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tegyük fel, műszaki menedzserként nem sok esélyem van elhelyezkedni. Ha mesterképzést is elvégzek, azért 2-3szorosára nő az esélyem igaz?

Pl. kereskedelem és marketing szakról (ahová 450 pont a minimum határ) is lehet jelentkezni pl. vezetés és szervezés mesterképzésre, de ha műszaki menedzsernek megyek, onnan is elvégezhetem, és végül majdnem ugyanolyan végzettségem lesz jól gondolom?

2014. aug. 31. 12:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Én adtam az első választ. Én most kezdem a műszaki menedzsert, de azt tervezem, hogy onnan megyek majd gazdaságinformatikus msc-re. A BME oldalán láttam, hogy külön MM-en, meg gazdálkodás és menedzsmenten végzetteknek ajánlanak előkészítő órákat (ingyen). Felvehetik a szükséges tárgyakat, hogy Msc-re mehessenek.
2014. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!