Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van felső életkor határa...

Van felső életkor határa annak, hogy nappalira jelentkezzem fősuliba?

Figyelt kérdés
2008. aug. 7. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit rossz helyre tetted a kérdést, nem hiszem, hogy egy babát szeretnél beiratni :)

Amúgy nincs korhatár, csak annyi a kitétel, hogy ha még régi típusú az érettségid, akkor lehet, hogy az nem lesz elég a ponthatárokhoz, és akkor újra kell érettségizned. Így járt anyukám is, aki 46 éves, amúgy tanár, gyógypedagógus, a Bárczin végzett, és oda akart menni újar, logopédiát tanulni, de ahová egyszer már felvették, oda most ugyan azzal az érettségivel be se tehetné a lábát, újra kéne érettségiznie.

2008. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
egyetértek, csak az első mondattal nem, jó helyre írta a kérdést.. :)
2008. aug. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor még a babáknál volt :)
2008. aug. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyiban nem helyes a válasz, hogy korábban (annak aki pl.46 éves) az érettségi eredményének semmi köze nem volt a felvételihez,az teljesen külön ment ,nagyon ritka kivételektől eltekintve.
2008. aug. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Néhány főiskolán, egyetemen van korhatár. pl. színművészeti, katonai. 2005 előtt érettségizetteknek is az érettségijük adja meg a felvételi pontjukat. 5-ös az 100 pont, 4-es az 79, 3-as az 59. Két tárgy kell mindenhová, és 80 pluszpont szerezhető. Maximálisan 480 pont lehet. Bár a pontok nem voltak kérdések.
2009. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell újra érettségizni, csak sok helyen van alkalmassági vizsga amit mindig le kell tenni.
2009. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem azt mondtam, hogy újra KELL érettségizni, hanem előfordulhat, hogy a régi érettségivel szerzett pontok nem elegek. Mert ugye régebben még külön felvételi is volt, ezért nem számított olyan sokat, hogy milyen lesz az érettségi. Ha valakinek csupa kettes hármas, attól még felvehették bárhová, ha jó felvételit írt. De most már ugye nem ez van, ezért előfordulhat, hogy valamiből újra kell érettségizni, hogy a pontok meglegyenek, illetve, sok hely van, ahová kötelező valamiből az emelt szintű érettségi, ez sem volt a réginél, ezért előfordulhat, hogy valamiből szintemelőt kell tenni.
2009. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régebben akik felvételiztek, általában 4-5 ös tanulók voltak, bár biztos vannak kivételek. Bár én is pont az vagyok akinek rossz volt az érettségije, és újra kellett írnom két darab emeltet, de így még kevesebb pontom lett, mintha középszintűre megyek, mert azt sokkal jobb százalékra tudnám.
2009. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem szociális munkás szakon volt egy 57 éves csoporttársam, most meg egy 40éves van a műszaki főiskolán.

Orvosin 32 éveset ismerek a legidősebbet aki elkezdte.

2009. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!