Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetne így tapasztalatot...

Lehetne így tapasztalatot szerezni?

Figyelt kérdés
Papíron meg elmondásból ugye nem lehet annyira megállapítani, hogy tényleg testhez álló egy szakma, vagy esetleg rossz lóra tennénk vele. (Most nem elhelyezkedés meg fizetés szempontjából értem, csak hogy mennyire tetszene.) És szeretnék megfontolt lenni, és nem elpazarolni az első ingyenes okj lehetőségét. Arra gondoltam, hogy kipróbálnám, vagy legalább megnézném egy-két napra, hogy "a nagybetűs életben" hogy is van ez, és elmennék egy nyomdába, hátha megengedik, hogy körülnézzek és eldöntsem, nekem való lenne-e. Ezt hogy lehetne megoldani? Nincs ismerősöm ilyen helyen. Ha csak úgy az utcáról beállítok ezzel a kéréssel, hülyének néznének? Hátráltatni természetesen nem akarom a munkát, csak szeretném megfigyelgetni a dolgokat, de ha tudnék valamiben segíteni, vagy könnyebben betanulható részfeladatokat végezni, azokat szívesen megcsinálnám, természetesen fizetés nélkül. Szerintetek be lehet ezzel állítani csak úgy egy munkahelyre? Tényleg csak szeretnék felelősségteljesen dönteni. Gondolom, ha telefonálnék vagy e-mailt küldenék, akkor nagyobb eséllyel kapok nemleges választ, mintha személyesen megyek be. Mennyire elvetemült az ötlet? :D Érdemes ilyesmit megpróbálni szerintetek? És ha igen, kit és hogyan kérjem meg, hogy ne küldjenek el rögtön a fenébe? :D
2014. szept. 2. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán legjobb, ha megpróbálod.

Ha csak "megfigyelő" vagy is, a munkaadónak pénzbe kerül. Amennyiben nem jelent be, egy esetleges ellenőrzés során komoly hátrányba kerülne. Ha netán valami baleset ér (nem nagy, csak egy bokaficam...), mivel magyarázza, hogy te miét kerestél ott?

Ha nekem cégem lenne, nem mennék bele ilyesmibe.

2014. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy mégse kellene megpróbálni. Csak olyan ésszerűtlen ez, hogy a fiataloknak úgy kell szakmát választaniuk, hogy elképzelik, vajon milyen lehet.
2014. szept. 2. 13:13
 3/4 Csicsky ***** válasza:
Ha a YouTube keresőjébe beírod a nyomda szót, akkor találsz ott egypár videót, ami bemutatja, hogy mi folyik a nyomdákban. Persze ez nem olyan, mintha személyesen is elmennél oda, de a semminél több.
2014. szept. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, erre nem is gondoltam, meg fogom nézni! De emellett szeretném személyesen is megpróbálni, csak nem tudom, merjem-e egyáltalán, és ha igen, miként is kellene az ilyesmit megkérdezni.
2014. szept. 19. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!