Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnöki vagy környeze...

Környezetmérnöki vagy környezettan?

Figyelt kérdés
Környezetvédelemmel szeretnék foglalkozni, csak nem tudom melyik áll hozzá közelebb!
2010. jan. 17. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

ha környezetVÉDELEM, akkor környezettanra menj. habár a kürnyezetmárnökkel jobban el tudnál helyezkedni, hasonló témában.

De környezetvédelemre szakosodni környezettanról tudsz.

legalábbis Szegeden biztos, de nézz utána, a felvi.hu-n pl írják hogy hol milyen szakosoldási lehetőségeid vannak.

2010. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a mérnöki szak többet ér

elhelyezkedés

megélhetés...

2010. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A környezettan elég para. Akartam oda menni, de a tanáraim közölték, hogy hülye vagyok, össze-vissza szivatnak majd és állást se lehet nagyon szerezni.


A környezetmérnökire meg: Ugye jelentkezhetsz alapból környezetmérnöknek, de nálunk (BME) rajtuk röhög az egész vegyész kar, hogy a looserek (nem tudom miért, a vegyészek állítják, hogy büfészak, de nem tudok többet róla).

Viszont az építőmérnöki karnak (nem, nem építész, hiába fogják 6an beírni hogy ugyan az, oda járok, hidd el, hogy más) is van környezetmérnöki szakiránya. Nem tudom, hogy mi a különbség, nézz utána, de egy tuti: rajtunk nem röhögnek a vegyészek.

2010. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már tudok dönteni!
2010. jan. 19. 15:44
 5/6 anonim válasza:
100%

A környezettan szak(unokatestvérem arra jár) elsősorban a környezetvédelem elméleti részével foglalkozik.


A környezetmérnöki szak(én azon végeztem) pedig az "alkalmazott környezetvédelemmel"(=környezetgazdálkodás),vagyis az elmélet mellett a konkrét műszaki megoldások kivitelezésével, mérésekkel,stb.is.


Úgy tudnám ezt egyszerűbben megfogalmazni,hogy akik környezettan szakra járnak,megtanulnak mindent a környezetről és környezetvédelemről.Utána az elméleti tudásuk birtokában leginkább vizsgálódó kutatóként tudnak elhelyezkedni.


A környezetmérnökök ezzel szemben megtanulnak mindent a környezetről és környezetvédelemről elméletben,plusz megtanulják a környezetvédelem műszaki,mérnöki feladatait is,vagyis ténylegesen "tenni" a környezetért (például egy kőolajjal szennyezett vízfelületet vagy talajt különböző módszerekkel megtisztítani,kármentesíteni,stb.)


Csak sajnos elhelyezkedni nem nagyon tud ma Magyarországon egyik sem:(

2010. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm 05-27!


Ha nem gond tudnál még pár kérdésre válaszolni!?


Ilyenekre h te hova jártál, jó volt-e ott az oktatás, nehéz-e elvégezni, mik voltak a húzós tárgyak...


és még sok más hasonló dolog a tapasztalataid alapján.

2010. júl. 2. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!