Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha első félév után elhagyom...

Somebody_Else kérdése:

Ha első félév után elhagyom az egyetemet, akkor következő felvételi szakaszban újra kell érettségizni?

Figyelt kérdés

Ha például mérnökinfo szakon vagyok első féléves, és félév végén azt mondom hogy inkább elhagynám az egyetemet (mert ha első félévben hagyom el akkor azt nem kell visszatéríteni), akkor az utána szeptemberben induló felvételikor kell újraérettségizni, vagy vihetem a korábbi eredményeimet? Másik kérdés, hogy ilyen újrajelentkezéskor bekerülhetek ugyanúgy költségtérítésesre, vagy van valami szabály ezellen?

Köszi előre!



2014. szept. 3. 07:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha újra felvételizel akkor nem kell újra érettségizni, csak abban az esetben ha olyan szakra jelentkeznél ahol a felvételi kritériumként megjelölt tantárgyból nincs érettségid, vagy nincs belőle emelt érettségid.

Ha van érettségid a felvételi tárgyból akkor ugyanúgy érvényes az érettségid, az nem évül el soha, nem kell újra vizsgázni. (szép is lenne ha elévülne az érettségi vizsga!!)

"újrajelentkezéskor bekerülhetek ugyanúgy költségtérítésesre"

költségtérítéses= fizetős képzés

Nem az állami ösztöndíjas finanszírozási formára gondolsz?

Természetesen minkét finanszírozási formára bekerülhetsz, tőled függ hogy milyenre jelentkezel illetve a felvételi pontjaidtól, hogy eléred-e a bejutáshoz szükséged pontszámot.

Szóval jelentkezhetsz államira, ha egy félévet töltöttél felsőoktatásban államin (amit otthagytál ) akkor marad még 11 támogatható féléved.

2014. szept. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ nagyon megnyugtatott!! (idén jelentkezek és nagyon félek hogy csak x idő után jövök rá hogy rossz helyet választottam és át akarnék menni)

De igen, állami ösztöndíjasra gondoltam! Annyi mindennel tömik már a fejünket, hogy azt sem tudom mi mit jelent..

Köszi még egyszer a választ, sokat segítettél!!

2014. szept. 5. 00:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell újra érettségizni
2018. júl. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!