Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből könyebb emelt szinten...

Miből könyebb emelt szinten 85%-ot írni? Biológia vagy kémia?

Figyelt kérdés

Tavaly erettsegiztem, de rosszul sikerult :/ 40-40% lett mindketto.

Ehhez kepest sok pontom van, viszont el kell dontenem, hogy melyiket irom meg ujra!

85% ra muszaj megirnom!!


6-7 honap alatt melyiket tudom megtanulni ugy, hogy biztosan sikeruljon?


Kerem azok irjanak akik orvosira vagy hasonlo szakra keszulnek es tanultak mindket targyat!


Koszonom!


2014. szept. 3. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem orvosira járok, de az adott szakok mélyebb ismerete nélkül is meg tudom mondani, hogy abból könnyebb, amelyik jobban érdekel és leköt, ugyanis 85%-ot bármiből nehéz összehozni emelt szinten, és ez két eléggé magolós tantárgy. Egyébként szerintem a biológia egyszerűbb, a környezetemben legalábbis az szokott jobban sikerülni mindenkinek.
2014. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mindketto nagyon erdekel, viszont gyulolok tanulni :)

Ami egy nagyon rossz tulajdonsagom, de sajnos hozza kell szokni.

A suliban 4 even keresztul logattam a labam, rengeteg orarol logtam es otthon nagyon keveset tanultam, megis 4,4 es atlagom volt es az erettsegijeim mind otosek, kiveve ezt a kettot, ami pont kene :/

Gondoltam h tanulas nelkul nem fog csoda tortenni, de egyszeruen nem birtam ravenni magam, sok volt ez a 6 tantargy egyben, ezekre hagytam a legkevesebb idot!

Biologiabol egy szot sem olvastam at, soha nem tanultam otthon, egyszer sem!!

Kemiat 3 honapig tanultam magantanarral, foleg a szamolasokat, az elmeletet szinte mind bemagoltam, es a kemia lett rosszabb...

A szamolasaimra 55/2 pontot kaptam. Az elmeleti kerdeseket viszont 80% ban tudtam.

Nem tudom h mit kene tegyek, de minden almom az orvosi, megsem tudom ravenni magam h leuljek es tanuljak, neha depis is vagyok, hogy milyen lusta vagyok, es atgondolom, de semmi sem segit

2014. szept. 3. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a hozzáállásod legyen az első, amin változtatsz! Az orvosin százszor többet kell tanulni pl. anatómiára, ami másból sem áll, mint magolás. Egyébként miért nem írod meg mindkettőt újra? Nem akkor kapsz +50 pontot az emelt érettségiért, ha 45% felett vagy?
2014. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az egyiket most irom osszel, viszont meg 2 napom van befizetni es eldonteni h melyik is legyen az! A

Masikat pedig tavasszal..

A masodik ugyis sikerulni fog, az elsotol felek! 6 hetem lesz tanulni ra.

Viszont reggeltol estig, en osztom be az idom.

75% ot az egyikbol es 85% ot kell a masikbol irnom, hogy biztosan bekeruljek! Akkor lesz 433 pontom. Iden 424 kellett, tavaly 428 talan.

Az lenne a megoldas ha az elmeletet ismetelnem kemiabol, es a szamolasra rafekudnek?

Vagy inkabb vagjak bele a bioszba es magoljak..?


Nem tudom mi lenne a jobb megoldas.

2014. szept. 3. 20:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak úgy lehet, hogy leülsz és bizony tanulsz. Orvosi csak nehezebb lesz. Ezerszer többet kell majd tanulnod, mint az érettségire. Egyébként idén a sote-ra 432 pont kellett, a vidéki egyetemekre kevesebb. Össze kell szedned magad és tényleg akarni kell. Ha idén sem jön össze, akkor meg lehet, hogy egy másik szakon kéne elgondolkodnod.
2014. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fogorvosira szeretnek, bocsi, ez kimaradt..

Muszaj lesz leulnom es tanulni, csak nehez lesz:/ :)

2014. szept. 3. 20:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát csak rajtad áll vagy bukik a dolog! Erőltesd meg magad és menni fog az!
2014. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem biológiából könnyebb.


Üdv: egy gyógyszerészhallgató

2014. szept. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A biológia könnyebben megfogható tárgy,de az is úgy ér valamit,ha érted is az összefüggéseket...

Bár remek példája az idei májusi emelt,hogy a készítők kezdik súrolni,vagy át is lépik a követelményrendszer határait...Az 5 pontos számolós feladatot nem kérdezhették volna szerintem...És a gleccseres feladatra persze rá lehet húzni,hogy ökológia,de igen csak nevetséges egy biológia érettségiben...

Nem tudom,hogy ezzel próbálnak szelektálni (ami nem követelmény),vagy ennyire nincs fantáziájuk a feladat készítőinek?

2014. szept. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!