Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MIt lehet tenni? (Asztalos...

MIt lehet tenni? (Asztalos szakma)

Figyelt kérdés
Nah szóval tőletek várnék segítséget,tanácsot. Az van hogy én most 11.-es vagyok és egy szakközépbe járok Asztalos szakmán vagyok. Nagy problémáim vannak ugyan is szeretem(tem) ezt a szakmát de az oktató megutáltatta velem állandóan szívat .Mindig engem cseszeget és én ezt már nem bírom idegekkel .Minden nap feszült vagyok ideges .Reggel 4kor kelek 1 óra másfél az ut a tanműhelyig alig alszok pár órát. Én valahogy át szeretnék menni egy másik suliba Valami szakács szerűségre én alapból az akartam lenni csak abba a suliba nem vettek fel tudtok valami tanácsot adni ??én ezt már tényleg nem bírom .Valahogy az oktatom mindig rajtam vagy a munkámba talál kifogást.50 éves munkatapasztalat van ő már kisujjából kirázza a dolgokat de én nem .Fél éve csinálom elvárja azt tőlünk hogy amit ő elsőre tök percízen megcsinál azt csak mi jobbra csinálhatjuk meg különben egyes .Hát ne mondja már nekem a tanár h mikor neki mutatták elsőre meg csinálta ezt nem hiszem el .Szóval ha valaki járta ebben az ügyben vagy volt már hasonló dolga .az írjon már hogy mit lehet tenni !! köszönöm
2010. jan. 18. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

hát nekem a töritanárom volt általánosban ilyen köcsög, sorba adta az egyeseket, úgy, hogy már feleni sem volt kedvem, ha valami megtanultam szó szerint elmondtam, azrra meg 3-mast adott. Végül megbuktatott, aztán annyira utáltam, h meg tudtam volna ölni, ezért így pótvizsgáta se voltam hajlandó elmenni, hogy többet ne is lássam. Aztán következő évet úgy kezdtem, hogy átmentem egy másik suliba, és utána érdekes módon 4-es voltam töriből. Ez a tanárnő meg egy aranyos kedves volt, és utána később amikor elmentem gimnáziumba, ott is egyy kedves töritanárnőt fogtam ki, nem volt többet gondom ezzel.


Szóval én azt javaslom, hogy próbálj másik hasonló sulit találni. Azzal a hülye tanárral úgy sem tudsz mit kezdeni ha rádszállt. :S

2010. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az van hogy amit tudok csak ebbe az egy suliba tanítanak ilyen szakmát!(Szeged) Csak azt nem tudom hogy ilyet lehet e hogy át megyek mondjuk következő évben egy másik suliba.Mert nekem 3éves a szakmám.Szóval ha át megyek akkor újra 10-es leszek vagy 11 .nem tudom hogy megy ez Sajnos .Még írjatok,hát ha jó lesz is belőle valami!
2010. jan. 18. 08:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérdés, hogy most a szakmádban szeretnél maradni, vagy váltani, egészen mást csinálni. Azt tudom javasolni, ha asztalos akarsz maradni, hogy keress egy másik iskolát, várost, ott kollégista is lehetsz, ha messze laksz. Nem kellene négy órakor kelni, és csak pénteken-vasárnap kéne utaznod. Ha jól tudom, Szolnokon is van ilyen szakközép. Szóval itt nem kellene évet ismételned, viszont ha, tegyük fel szakács szeretnél lenni, akkor biztosan újra kellene járni a 11-et, de az is lehet, hogy elölről kéne kezdeni. Utána kell járni. De én mindenképp javaslom, hogy asztalosként folytasd, egy másik iskolában, kollégistaként. :)


Kíváncsi leszek, hogy döntesz, bejelölöm ezt a kérdést, hogy jöjjön majd válasz! :)

2010. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom .Másik városba nem igazán szeretnék menni :( De most úgy döntöttem hogy maradok ebben az évben asztalosként ...Ha nem változik semmi szóval mondjuk meg bukok év végén(ez nem a teljesítményemtől függ ,mert az erős 3as)akkor vagy át megyek 1 másik oktatóhoz vagy akkor másik suli és akkor vendéglátás azon belül meg szakács...Majd elválik .Most fél évkor meg buktam köszönhetően a tanárnak :S amúgy köszönöm a válaszokat :)
2010. jan. 20. 15:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Asztalos vagyok. Régóta. Elég nagy problémának tartom, hogy nincs normális képzés. Persze, hogy elsőre nem fogod tudni jól megcsinálni, főleg ha most tanulod. Keress más, normálisabb gyakorlati helyet ha lehet. Bár ez nehéz, mert a kezdőket kihasználják és robotoltatják a termeléás érdekében. Így nem leszenk jó szakmunkások. Én azért sok sikert kívánok!
2010. nov. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!