Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy pilótának menyi repült...

Egy pilótának menyi repült órájának kell lennie ahhoz hogy légitársaságnál dolgozhasson?

Figyelt kérdés

Pilóta szeretnék lenni és ebben az évben végzem az általánost. Eddig úgy tudom hogy nem kötelező nekik semmiféle iskola csak az ATPL Airline képzés ami olyan 5 millióba kerül. Gondolom nem úgy megy hogy valaki gondol egyet, van fölös 5 milliója és megcsinálja. Arra lennék igazán kíváncsi, hogy hallottam ezekről az úgynevezett "bozótpilótákról" és hogy azok igazából repült órákat szereznek a PPL szakszolgálati engedéllyel, hogy majd elmehessenek az ATPL-re? Mert hallottam én olyat is hogy repült órákat szereznek és az most maga a közforgalmi pilótaengedélyhez kell, vagy a légitársaságokhoz?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 8. 14:30
 1/4 Tomi FH ***** válasza:
Az az 5 millió inkább 14-15 millió. Maga a szükséges engedélyek megszerzése folyamán a gyakorlórepülésekkel kb 200 órát gyűjtesz. Ha nagyon a toppon vagy és pont olyan képességekkel rendelkezel, mint amiket a légitársaság keres, akkor így is el tudsz helyezkedni, bár ezzel kicsi az esély, hacsak nem valami vezető világhírű iskolában tanultál pilótának. Az viszont belekerül 25 millió forintba is :)
2014. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát nem csak az ATPL jogosítás kell, meg a PPL hanem a többmotoros, stb. ??
2014. szept. 14. 14:11
 3/4 Tomi FH ***** válasza:
PPL, éjszakai jogosítás, műszerjogosítás, többmotoros jogosítás, műszerjogosítás többmotorosra, kereskedelmi plióta engedély, többszemélyzetes jogosítás és végül jet orientációs képzés kell...eddig elment a 15 milla + utána a típusképzés, base training, innen még egy 7-8 milla elment. Miután munkába álltál a légitársaságnál, utána is az első pár hónap a munkában még a képzés része, a "line training", és ennek végeztével, ha megvan a "line check" akkor vagy 100%-os :)
2014. szept. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tomi FH ***** válasza:
Jah és a 15 millás részből kifelejtettem még az ATPL elméleti kurzust...
2014. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!