Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítsen! Magántanulás?

Valaki segítsen! Magántanulás?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve depressziós vagyok, és szorongok. 2 iskolából mentem el ezáltal. Egy héten ha 2x mentem be, mert többször nem bírtam és akkor is nyugtatóval. Pszichológushoz jártam nagyjából 1 hónapot, de elküldött pszichiáterhez. Szorongásomból kiindulva és távolság miatt képtelen voltam eljutni hozzá. Kérdésem hogy hogyan lehetnék magántanuló, mert így teljesen összetörök. Valaki legyen szíves segítsen! Köszönöm.

2014. szept. 9. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezektől a betegségektől csakis úgy szabadulhatsz meg, ha kilépsz a komfortzónádból, és végre felülemelkedsz a félelmeiden, amik belőled táplálkoznak. Igenis, fel kell szállni a buszra, igenis meg kell tenni azt, amiről azt hiszed, hogy nem vagy képes rá, mert máskülönben soha nem fogsz meggyógyulni ,csak egy antiszociális roncs leszel, aki egész nap otthon gubbaszt, és igazán nem is él. A te döntésed, a gyógyulásod is csak tőled függ, nem a nyugtatóktól. A magántanulást nem ajánlom, mert akkor lesz kifogásod is, hogy miért nem kell kilépned a négy fal közül, és előbb-utóbb ott halsz meg. Gondolkodj el egy kicsit...
2014. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az nem megoldás, hogy képtelen vagy eljutni a pszichiáterhez. Kísértesd el magad valakivel, vitesd el kocsival vagy ülj be egy taxiba, magától nem múlik el. Csodálom, hogy a szüleid nem tesznek semmit. Egyetlen út a pszichiáter, különben nem tudod élni a normális életet. El kell menni! Semmilyen más megoldás nincs. Ne az iskolavégzést tekintsd a megoldandó problémának, hanem az egész életmódodat. Ki ad igazolást a mulasztásaidról?
2014. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen tudom. Erre rá is jöttem tettem is érte, de most megint vissza estem a suli miatt. Nem tudom le küzdeni. 1 éven keresztül próbáltam nem ment. Buktam is miatta. Nyugtatót nem szedtem rendszeresen csak abban az egy hónapos időszakban, de akkor is ritkán. Sokszor megerőltettem magamat és kimozdulok, de suli téren egyszerűen nem megy.. Annyira hogy általában csak ott vagyok, számolom az időt, és azt várom hogy legyen már vége. Gyakorlatilag semmit sem figyelek az órán.. Nagyon nem szeretném ha ez az évem is kukában landolna. Attól félek, hogy az lesz, ezért is hoztam fel a magántanulást... :/ Mindezek mellet megoldható lenne?
2014. szept. 9. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Megoldható, mert jogod van hozzá, be kell adni egy kérvényt az igazgatónak. Akkor viszont vizsgáznod kell az összes tárgyból évente kétszer, az se egy nagy élvezet. Feltétlenül menj el a pszichiáterhez és tarts be mindent, amit mond. Jó esetben néhány hónap alatt felhoz egy olyan szintre, hogy már képes leszel iskolába járni, és akkor már maga az iskolába járás is a gyógyulás része lesz. Meg egyéb helyekre, színházba, sétálni is járj el, kísérővel, legyenek élményeid.
2014. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Sokat segítettetek! :)
2014. szept. 9. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!