Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanári pályaalkalmassági vizsga?

Tanári pályaalkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, és a lehetőségeim között ott szerepel a tanári szakma megszerzése is. Kicsit böngésztem, és találtam egy pályaalkalmassági vizsgálatot az egyik közeli iskolában. Olvasási feladatok mellett szerepel a testi vizsgálat is, vagyis pár gimnasztikai feladat elvégzése. Kizáró okoknál pedig az szerepel, ha az illető 2 évig fel volt mentve tesiből. Na most, azt tudni kell, hogy én fel vagyok mentve testnevelésből.. Ezek szerint nem lennék alkalmas? Mennyire veszik ezt komolyan? Egyáltalán mindenhol így van vagy valamit félreértettem?

2014. szept. 14. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A tanári alkalmassági vizsgákat az egyetemek tartják az oda jelentkezőknek. Aki ott nem felel meg, azt nem veszik fel akárhány pontja is volt.

A Károliról tudok beszámolni: megadtak egy könyvlistát, abból 1-et el kellett olvasni és szóban elemezni. Volt egy esetpélda megoldás is és kellett írni motivációs levelet is.

Testnevelésből nem volt semmi vizsga.

2014. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt valami sántít: testnevelésből az óvó -és tanítóképzőn van alkalmassági, a sima, tanári pályán nem. (persze ha az egyik szakod a tesi, akkor nyilvánvalóan van)


Én az Elte-n voltam alkalmasságin, ott az volt a feladat, hogy írni kellett egy motivációs levelet és utána vagy egy könyvet elemeztél vagy egy szituációt.

2014. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!