Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet utólag emelt szintű...

Lehet utólag emelt szintű érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Érettségi után szakma, majd néhány év munka következett. Azonban most szeretnék főiskolára menni levelezőn (akár fizetősön is), de több pontra lenne szükségem a felvételhez. Lehetséges esetleg utólag például emelt szintűt csinálni valamiből, hogy meglegyen a több pont? Nyelvvizsgát már csinálok közben, hogy azzal is legyen plusz pontom.

2014. szept. 14. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet.

[link]

2014. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet. De csak olyan tantárgyból tegyél emelt szintű érettségit, ami felvételi tárgy is, különben a fene megette az egészet.

Illetve azt is érdemes tudnod, hogy ha nyelvből mennél, akkor az érettségiért és a nylevvizsgáért nem kaphatsz pluszpontot, csak az egyikért.

2014. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Igen, én is ezt csináltam, és idén már egyetemista vagyok :) Hajrá!
2014. szept. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen felvételi tárgyból akarom megtenni, nem nyelvből. A nyelvvizsga az mint extra lenne mellé.
2014. szept. 15. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!