Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segitene nekem valaki egy...

Segitene nekem valaki egy alapabb feladatban, aki kivulrol fujja az Otosom lesz kemiabol cimu konyvet es megoldasait?

Figyelt kérdés

A 45. feladattal (A) lenne gondom, es az utana kovetkezo hasonlo temajurol...

Oktoberben erettsegizek es most akadtam meg eloszor, az eddigi feladatok jol mentek...


Szoval:

Mi annak a kénből és oxigénből álló vegyületnek a képlete, melyben a kén és oxigén tömegaránya 2:3?


Keplet ugye SxOy


A megoldokulcs vege:


X:y=0,0625/0,0625 : 0,1875/0,0625


Igy lesz a megoldas 1:3...


De! Honnan tudom, hogy nekem a 0,0625-öt kell onmagaval osztanom es nem pedig a 0,1875-öt???



Masodik kerdesem:


46. F A, resze:


Itt is ugyan ez... Az 1,12-t kell onmagaval osztani, es nem a 0,52-t...

Miert?


Harmadik:

46. Feladat B


Idaig jutottam:


m(Cu) : m(O) = 0,6350/0,08 : 0,08/0,08


Igy jott ki a 7,9375:1, mondhatni 8:1


A megoldas pedig 2:1...


Csinaltam volna a 47 eset, de az meg jobban nehezedik...



Irja mindenhol a megoldokulcs, hogy ugy, mint a 45-os feladatban, csak eppen a 45-osnel meg volt adva az atomok aranya, a tobbinel meg semmi...


Valaki tudna nekem segiteni?!


Nagyon halas lennek!


Koszonom szepen!


2014. szept. 15. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első részhez tudok most hozzászolni, mert a 46b feladathoz kéne a könyv.

Szóval itt az a lényeg, hogy arányokra vagyunk kíváncsiak, azaz egyik a másiknak hányszorosa. Úgy célszerű és egyszerűbb, ha a kisebb számot osztom a nagyobbal, így általában egy kerek számot kapok ami általában maga a megoldás, nem kell szorozgatni, hogy kdrekebb számot kapjak. És az a lényeg, hogy ügye mind a két számot ugyanazzal a számmal osztom, így kapom meg, hogy az egyik a másik hányszorosa. Így az egyik mindig 1 lesz (0,0625ben a 0,0625 1szer van meg), a másik nagyobb szám lesz (1,875ben a 0,0625 3szor van meg).

Ha mondjuk olyan jönne ki, hogy 1:1,5 akkor addig szorozgatok amig valami egész szám jön ki. Pl itt ha megszorzom 2vel akkor 1:1,5ből 2:3lesz ami megoldásnak kell. Remélem érthetően elmondtam, kicsit leszívott az egyetem ezért Bocsi ha ismételtem magamat.. :D

2014. szept. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy irtal! :)

Probaltam en mar mindent es az elso feladatnal egyertelmu, hogy igy kell csinalni, de pl a b reszenel mar a nagyobbat kell a szamlaloba irni...


Ezt is csak a masodik probalkozasra fejtettem meg, es nem ertem, hogy miert lehet ez...:/


Van olyan is, hogy 1,125 re jon ki es ezt kene szorozgatni...

Valoszinu h azert mert rosszul szamoltam, 5 oraja kemiazok mar megallas nelkul, de itt beteltem.


1 oraja ezekkel szorakozok es egyszeruen nem jovok ra :(

2014. szept. 15. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!