Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológiára szeretnék...

Pszichológiára szeretnék járni gimnázium után. Van egy pár tervem, amik ha nem túl ésszerűek, akkor javítsatok ki kérlek. Tudnátok nekem tanácsokat adni és kijavítani, ahol szükséges?

Figyelt kérdés

Na szóval, 17 éves fejjel arra az elhatározásra jutottam, hogy mivel a pszichológia az a szak, ami kifejezetten érdekel és kémia nélkül jó hozzá a biológia, amit a kémiával ellentétben kifejezetten szeretek.

11.es vagyok, megjártam egy nyelvi előkészítőt, német az első nyelvem, ebből frissen van meg a középfok, és jövőre vagy két év múlva meglesz a felső is, ha minden jól alakul :)

Összességében jó tanuló vagyok (4-5), és úgy tervezem, hogy érettségizek németből (erről azt hallottam, hogy nincs értelme emeltre menni, ha van felsőfokú nyelvvizsgám, kérlek javítsatok ki, ha tévedek :D ), magyarból, bioszból és matekból emelt szinten. Nem ismerem a két érettségi pontszámítási módszert, de kíváncs lennék, hogy matekból és bioszból tudok-e duplázni?

Végül az érdekelne, hogy mennyi a felvételi pontszám fizetősre és államilag támogatottra?

Ha végigolvastad, és válaszolnál is annak rendkívül örülnék :D Jöhet a legjelentéktelenebbnek tűnő információ is, minden érdekel. A válaszokat előre is köszönöm :)



2014. szept. 17. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pszichológiára járok (ELTE), ha bármi konkrét kérdésed van a szakkal kapcsolatban, azt is bátran felteheted. Milyen területre szeretnél szakosodni, tudod már esetleg?


- Németből tényleg felesleges az emelt, ha van felsőfokúd, mert mindkettőért nem jár pont, csak az egyikért. A nyelvvizsgára nagyobb szükséged lesz (kell ugyanis a diplomához is, és munkavállalásnál (akár diákmunka) is sokkal hasznosabb papír, mint a nyelvérettségi). 40 pontot kaphatsz érte egyébként (de ha két emelt érettségit számíttatsz be, akkor azokért kapsz 50-50 pontot, és már meg is van a maximális 100 pont, így a nyelvvizsgád a felvételi szempontjából "felesleges").


- Angol nyelvből milyen szinten vagy? Pszichológián nagy szükséged lesz rá, sokat kell önállóan angol nyelvű szakirodalmakat olvasni, értelmezni, megtanulni.


- Jól értem, hogy három tárgyból szeretnél emelt érettségit tenni? Minek?


- Tudsz matekból és bioszból duplázni, ugyanis mindkettőt elfogadják, mint felvételi tárgyat. (Persze ehhez az kell, hogy a duplázós rendszer még éljen, nem tudom, hogy van ez most, mert én két éve tartottam itt). Ebben az esetben, ha ezt a két tárgyat számolod, akkor mint már írtam, a két emelt miatt 2*50 többletpont jár, az a maximális 100. Így sem hátrányos helyzetért, sem nyelvvizsgáért, OKTV, stb nem kapsz már plusz pontot.


- A felvi.hu honlapon meg tudod nézni a korábbi évek ponthatárait, akármelyik egyetemre (ugyanis nem írtad, hová szeretnél járni, és ez egyetemenként változik). Annyi általánosságban elmondható, hogy nagyjából 420-450 pont között szoktak elhelyezkedni a ponthatárok, államin és fizetősön is, úgyhogy jól kell teljesíteni.


Most nem nagyon jut eszembe semmilyen plusz információ, konkrét kérdésre viszont szívesen válaszolok :)

2014. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért annyira penge nem vagyok :D

Nem, csak matekból akarok emeltet, bár visszaolvasva tényleg nem így tűnt bocs :D

2014. szept. 17. 22:08
 3/4 A kérdező kommentje:

Angolhoz szerintem jó érzékem van, legalábbis szerintem.

Oviban tanultam 2 évig, ez kb annyiban hasznos így utólag, hogy berögzült néhány nyelvtani szabály és kifejezés, amiket bár konkrétan nem tudok elmondani, de gyakorlatban megy.

Ez a harmadik évem, mikor heti 3 angolom van, és német felső után jöhet az angol középfok, ha nagyon jól megy akkor akár két-három év múlva

Beszélni nem nagyon tudok, de a szövegeket meglepően jól értem, hála a sok skyrimnek és world of warcraftnak :D

2014. szept. 17. 22:18
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :D

Még az érdekelne, hogy milyen a suli?

Az atmoszféra, a hallgatótársak a tanárok

Érdekesek-e az órák?

2014. szept. 17. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!