Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik nem mérnöknek, informatik...

Akik nem mérnöknek, informatikusnak vagy közgazdásznak tanultok, nem féltek, hogy nem lesz munkátok végzés után vagy, hogy nem tudtok majd megélni a fizetésetekből?

Figyelt kérdés

2014. szept. 18. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Tök mindegy hol/mit végzel, ha elég jó vagy, lesz munkád.
2014. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha mindenkit csak a pénz motiválna, akkor tele lennénk luxusprostikkal.
2014. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Én elég sokat aggódom emiatt, főleg, mivel a párom mérnökinformatikusnak tanul, és lássuk be, azzal elég jók az esélyei. Végül mindig arra jutok, hogy semmi mást nem tanulnék ennél szívesebben, és nem tudom magam más szakmában elképzelni, így lesz, ami lesz :)
2014. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem félek. Mert ez egy nagy butaság. Az idők változnak. 90-es években mérnökök és állatorvosok volta munkanélküliek sokan, és a jogászok keresettek. 2000-es években a közgazdászok voltak keresettek, most a mérnökök. Ki tudja mi lesz 5-6 év múlva? Nem állandó, folyamatosan változik a munkaerő piac.
2014. szept. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem félek. Konkrét céljaim vannak ezzel a szakkal, tudatosan abba az irányba is próbálok elmozdulni már a kezdetektől fogva, több nyelven beszélek folyékonyan, szóval, nem, még nincs para.
2014. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én szoktam tartani tőle kicsit, de aztán belegondolok, hogy mennyire utálnám, ha olyan munkám/szakmám lenne ami nem is érdekel. Hiába jelentkeznék villamosmérnöknek, ha nagyon hidegen hagy az egész téma. Végig lehet szenvedni, de annak megint nem lesz értelme, mert lehet az életben nem dolgoznék benne. Vagy tegyük fel felvesznek mégis egy szuper állásba, de mindennap utálnám magamat és a munkámat. Szóval szerintem se minden a pénz, nagyon rossz mellette olyan helyen is dolgozni amit szívből utálsz. Gyorsan kiégéshez vezethet.
2014. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem félek, hogy nem lesz munkám. Orvosira járok.
2014. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én közgazdász szakon vagyok de ne tudd meg mégis hányszor hallottam, hogy hülye vagyok, mert már ebből is túlképzés van, nem lesz munkahelyem, meg mehetek vele külföldre mosogatni. Plusz vidéki egyetem, sokan már most a szegényházba küldenének.

De az infósokat is lehúzzák, meg hogy 5-6 év múlva mérnöktúlkínálat lesz...

A lényeg, hogy bármit végzel valaki úgyis kedvesen kijelenti, hogy nem tudsz vele elhelyezkedni.

Amúgy meg egyénfüggő. Hiába mérnök valaki, ha épphogy elvégzi, míg lehet hogy egy társadalomtud. szakos meg pont szerencsésen kifog egy jó munkahelyet.

2014. szept. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!