Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát ajánlanátok...

Milyen szakmát ajánlanátok nekem az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Idén fogok érettségizni, viszont egyre bizonytalanabb vagyok a továbbtanulással kapcsolatban. Reál beállítottságú vagyok, főleg matekból és fizikából vagyok jó, de a többi tantárgyból is ötös vagyok, csak nem foglalkoztam/ foglalkozok velük annyit.

Mindig is azt mondták nekem hogy legyek mérnök és akkor minden fsza lesz, ezért én mindig is mérnök akartam lenni. Első körben mechatronikára gondoltam, másodikban gépész/villamos fej-fej mellett. Nemrég viszont jött az isteni felismerés: azt se tudom mit csinál egy mérnök úgy igazából, akkor miért is akarok az lenni? (persze jó vagyok a reál tárgyakból, de ez nem elégséges indok)

Még mielőtt valaki benyögné: nagyon sokat böngésztem a netet és igen, a Google az egyetlen és legjobb barátom, ha nem számítjuk a kutyámat, de sajnos nem segített.

Egyébként bocsánat hogy ilyen hosszú, de már mindjárt vége.


A LÉNYEG:

-Szeretném úgy érezni hogy hasznos a munkám és esetleg segítek is vele az embereken.

-Jó lenne ha reálos agynak való munka lenne, DE talán megoldható valami humán is.

-Valamint hogy őszinte legyek: szeretnék jól keresni. Tudom, tudom: nem ez a legfontosabb, de van pár álmom a kis bakancslistámon amihez jól jönne egy kis pénz. :/ :)


Nem tettem le teljesen a mérnökségről, csak szeretnék tisztábban látni és nem csak azért tanulni annak, mert a szüleim azt mondták.

Gondolkodtam például azon hogy bűnügyi nyomozó legyek, de nem sok mindent találtam se a képzésről, sem a munkáról magáról. :/


Pályaválaszrácsi tanácsadókról valami vélemény/tanács? (Miskolc közelében lakom.)

Köszönöm hogy végigolvastad! :)



2014. szept. 23. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Környezetmérnök (Külföldön)Magyarországon nincs rá kereslet

-jól keres

-hasznos tagja leszel az emberiségnek, úgy érzed teszel valamit, hogy jobb legyen a világnak (pl: előadásokat tartasz a globális felmelegedésről stb.)

2014. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Halli.

Egy időben én is mérnkök akartam lenni.

Te az lettél végül?

2020. júl. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!