Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanulhatok tovább ami...

Mit tanulhatok tovább ami matekkal kapcsolatos?

Figyelt kérdés

Gimis vagyok, még két évem van hátra az érettségiig. Egyetlen egy tantárgy van amit nem utálok és nem úgy ülök be az órára, hogy félvárról sem veszem. Az pedig a matek (meg persze az angol).

Eddig foglalkoztatott a programozás, informatika. De nálunk nagyon gyengén van oktatva az info (fizika is). Előtérbe van helyezve a kémia/bio - ez viszont engem nem foglalkoztat. Na a lényeg a lényeg: eddig úgy volt, hogy informatikával szeretnék foglalkozni. Foglalkoztam is programozással, viszont bele untam, nem sok sikerélményem volt, magamtól nem igazán akaródzott tanulni segítség nélkül és mire megértettem egy kis részt, rájöttem hogy az egészet megérteni nagyon sok idő és talán magamtól nem is menne. És na nem biztos, hogy egész nap a számítógép előtt szeretnék programozni. (de lehethogy igen..:D)

Elbizonytalanodtam, hogy mihez fogok kezdeni? Tudom, van még időm ezen agyalni, de nem akarok mindent az utolsó percre hagyni.

Mit lehet kezdeni a matekkal? Milyen szakok vannak, amelyek élvezetesek, és viszonylag jó a fizetés is?



2014. szept. 25. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, pedig IT-val garantált lenne a jó elhelyezkedés.

Egyéb opciókat a természettudományos és különböző mérnöki pályákon keresgélj, esetleg közgazdaságtan. Igazából szinte minden valamirevaló szellemi munkához kell matek, szóval nem igazán határolja le az opciókat.

2014. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, csak ugye egyetemen bent kell maradni, és nem elég csak elvégzeni.. érteni is kell, mert szerintem úgy nem sokat ér, hogy van egy diplomám de tudásom nulla.

Közgazdaságtanról már keresgéltem, de nem igazán találtam róla pontos információt. Aki ezzel foglalkozik, az tulajdonképpen mit tanul meg az egyetemen? És milyen munkát végez az, aki elvégzi? Mik a feladatai?

2014. szept. 25. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt igy nem lehet elmagyarázni. Egy baromi széles skála a pénzügytől kezdve a mikro és makrogazdasági folyamatok elemzésén át pályázatírásig, menedzsmentig, stb stb... én például városfejlesztéssel foglalkozom Frankfurtban közgazdász diplomával. Ez nem egy megválaszolható kérdés, hogy "a közgazdász mit csinál?"
2014. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint el lehet helyezkedni vele. A másik kérdés: mennyire keresett? És mennyit fizetnek érte?
2014. szept. 26. 19:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire vagy jó benne, melyik részterületen tanultál, mennyi munkatapasztalatod van, nyelvismeret, egyéb kompetenciák, mellékállások/projektek száma, stb stb... a világ nem olyan faék egyszerűségű, ahogy azt elképzeled. A legtöbb "matekos" szakkal el lehet helyezkedni, ha odateszed magad. A kérdés az, hogy mi érdekel, mert gondolom neked azért nem mindegy, hogy gépekkel dolgozol, épületeket tervezel, vagy megtérülési rátákat számolsz.
2014. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Meglátom merre terel a sors, addig is foglalkozom azzal ami érdekel.. matek és programozás.
2014. szept. 26. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a kettő kombinációja a gazdinfó, esetleg nézd meg az mit takar, mert szerintem elég életképes szak, bár nagyon közelről nem ismerem.
2014. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, már hallottam róla, keresgéltem is régebben. A gond az, hogy nem találtam semmi konkrétumot azzal kapcsolatban, hogy mivel is foglalkozik pontosan. Pl egy programtervező informatikusról nyilvánvaló, hogy programokat tervez.. :D
2014. szept. 26. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
A gazdasági szakokon relativ kevés matek van. Mérnök szakokon tanulnak több matekot ottis változó vagy matematikus fizikus
2014. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!