Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi mellett lehetséges...

Orvosi mellett lehetséges dolgozni?

Figyelt kérdés
6 éves korom óta orvos akarok lenni, szerencsére tudok tanulni, jól fog az agyam, de egész biztos, hogy nem lesz, aki 8-10 évig eltartson. Felejtsem el az álmaimat?
2014. szept. 26. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

Ha téged 8-10 évig kellene eltartani az orvosi miatt, akkor igen, felejtsd el az álmaidat.


Egyébként eléggé korlátozottak al ehetőség munkára, általában korrepetálást engedhetnek meg maguknak.

2014. szept. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
6 év az egyetem, a rezidensek kapnak valamennyi fizetést, OK, de utána szakosodni is kell... Szerinted ez hány év, ha nem 8-10? :D
2014. szept. 26. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

"6 év az egyetem, a rezidensek kapnak valamennyi fizetést, OK, de utána szakosodni is kell... Szerinted ez hány év, ha nem 8-10? :D"


Kicsit visszavehetnél öcsi az arcodból.


Az orvosi hat éves. Utána jön a rezidens képzés és a szakosodás, ami a szakodtól függően 3-7 év között mozog. Egyetem után végig jár minimum 130 valahány ezer forint fizetés. Ha hiányszakmát választasz akkor ez az összeg nettó 200 ezer forint. Ehhez jön hozzá a Markusovszky ösztöndíj a maga 100 ezrével. Tehát hat évig kell eltartania a családodnak. Plussz amennyit csúszol egyetemen, erre utalt az első válaszoló.


Orvosi mellett pedig dolgozni nem lehet, korrepetálni azt tényleg lehet, de mást nem igazán, ráadásul nyáron sem tudsz dolgozni, mert általában gyakorlat van.

2014. szept. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet. Az egyetem 6 év ,addig fizikailag kivitelezhetetlen, hogy dolgozzál, nem írom le ,hogy miért, ki lehet találni. Korrepetálást lehet vállalni heti 1-2-szer, de az csak zsebpénz, megélni nem lehet belőle. Az első vizsgaidőszakod után egyébként imádkozni fogsz azért a pár óra szabadidőért, amit a korrepetálás elhagyása jelenthet (tapasztalat). Ha elvégezted az orvosit dolgozni fogsz, igen, közben szakosodsz is, de azért te rendes fizut kapsz, bár nyilván nem annyit, amennyit egy orvos érdemelne. Megélni, meg fogsz abból, mint sokan mások is.
2014. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező, az orvosi képzés "csak" 6 év, ha nem csúszol az egyetemen. Azért a jó képességű szorgalmas diákok ennyi idő alatt végeznek is. Utána már fizetésért dolgozik a végzett orvos a rezidens, majd a szakorvos képzés ideje alatt. (kb. annyiért mint másféle diplomát szerzett frissen végzett, és más sem hal éhen aki pályakezdő)

A kérdésed az egyetemi nappali képzésre korlátozódik tulajdonképpen. Eredetileg erre találták ki a diákhitelt. -orvosi képzés mellett nem lehet dolgozni, nem fér bele az időbe-

Illetve erre a szociális helyzetre szolgál egyetemen a rendszeres szociális támogatás, a bursa hungarica ösztöndíj, és persze a tanulmányi ösztöndíj.

Tudom nem jó a hiteltartozással kezdeni a pályát, de még mindig jobb 3 millió Ft és kamataival kezdeni a pályádat orvosként, mint tartozás nélkül de beteljesületlen álmokkal egy harmad rangú diplomával, vagy tucat okj-vel tengődni.

Szóval ha reálisan látod magad, és tényleg jó képességű vagy, és van szorgalmad akkor is vágj bele, mert kivitelezhető szülői segítség nélkül is az orvosi egyetem. Remélem kicsit másképpen látod a helyzetet.

2014. szept. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!