Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 évesen ingyenes az első...

21 évesen ingyenes az első OKJ-m? Egyáltalán mehetek még nappalira?

Figyelt kérdés
2 évet sajna ki kellett hagynom az iskolából, ráadásul év vesztes is vagyok, ezért csak jövőre lesz meg az érettségim, amikor is a 21. életévemet töltöm. Szeretném tudni mik így a lehetőségeim.

2014. szept. 26. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:

"21. életévüket betöltött diákok, iskolarendszerű - nappali - képzési formában már nem kezdhetik el ingyenesen az első OKJ-s szakképzésüket - tájékoztatta az eduline-t a Nemzeti Munkaügyi Hivatal Szak- és Felnőttképzési Igazgatósága. Korábban 22 év volt a korhatár: azok, akik már elkezdték az ingyenes képzést, akkor fejezhetik be azonos feltételek mellett, ha nem szüneteltetik a tanulmányaikat, és nem ismételnek évet."


Ez sajnálatos dolog és én nem értek egyet ezzel! Viszont ez a nyers igazság.

2014. szept. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. :( Estit sem kezdhetek ingyenesen?
2014. szept. 26. 23:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, a suliban érdeklőd meg, ők elmondják :) egyébként milyen okj-t végeznél el?
2014. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kereskedelemmel vagy informatikával kapcsolatos képzést.
2014. szept. 26. 23:06
 5/7 A kérdező kommentje:
El is felejtettem: Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2014. szept. 26. 23:07
 6/7 A kérdező kommentje:
De hálás lennék további válaszokért a többiektől is.
2014. szept. 27. 13:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Esti iskolarendszerű OKJ-t még elvégezhetsz ingyen, de nem minden helyen van ilyen lehetőség, alaposan utána kell nézned.
2014. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!