Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MOME - fémművesség ill....

MOME - fémművesség ill. formatervezés. Valaki tanulta valamelyiket itt?

Figyelt kérdés

Még van egy évem, de márlassan jó lenne ldönteni hova szeretnék továbbtnaulni. Képzőművészeti középiskolába járok (nem BP-en) képgrafikusként tanulok. Az ékszerkeszítés lenne az álmom. De úgy hallottam nagyon nehéz bekerülni ide, és hogy drága. De ha valaki ida jár/járt akkor nagyon hálás lennék ha írna nekem pár infót, pl miket csinálnak, mennyire nehéz, milyen elvárások vannak, milyen a felvételi, miből kell érettségi..stb :)

Köszönöm!!!!



2014. szept. 27. 18:09
 1/2 Senkimégisvalaki válasza:

Szia!

A felvételinek a MOME honlapján utána tudsz olvasni. Képgrafikusként pedig ne akarj egyből fémművességre menni, mert ha nem tudod melyik szerszám mire való, megköszönik, hogy részt vettél a felvételin. Attól, hogy van még egy éved, nem fognak felvenni egyből oda, persze van szerencsefaktor, de ha nem ismered a szakmát, felejtős. :/ Én 21 éves vagyok, van grafikus, szinkronszínész és lassan egy fotós szakmám is, idén kezdtem el az ötvöst, és majd csak ha ezt befejezem, akkor adom be a jelentkezést, mert sokat számít, ha úgy mész oda, hogy te ezt érted és felkészültél. Először úgy is mindenki a tiszteletköröket futja le.

Van állami képzés is, akinek nincs pénze szemeszterenként 400 e ft-ot kipengetni, annak csak ez marad, merthogy a fizetősön ösztöndíjra sem pályázhatsz.


Érettségi tudtommal külön nem kell, de ha le tudod tenni művtöriből az emelt szintet, már van esélyed.


Nem akartalak nagyon elbizonytalanítani, de szerintem ezek a kilátások.

2014. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2014. dec. 8. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!