Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira vagy természettudomán...

Orvosira vagy természettudományi szakra lenne érdemesebb mennem?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt vagyok, biológiából és kémiából fogok közép szinten érettségizni (nem magyarországi vagyok,és itt nem lehet emeltet,de fősulira mindenképp MO-ra szeretnék menni...) Azt mondják,orvosival könnyebben el lehet helyezkedni,de attól azért eléggé félek,és amúgysem szeretnék nagyon emberekkel foglalkozni,hanem inkább valamilyen laboratóriumi dolog érdekelne (pl genetika,molekuláris biológia,...) Orvosin először el kell végezni a 6 év általános orvosit,és csak azután lehet ilyenekre szakosodni vagy hogy vannak ezek a dolgok? És a természettudományi szak miben különbözik?

2014. szept. 28. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz emeltezni, nem is jelentkezhetsz orvosira. Hogy az ottani érettségiből itt minek fogadnak el, az eléggé bonyolult, és nem itt kel róla érdeklődnöd.

Egyébként orvosival is lehet olyan munkát végezni, hogy nem foglalkozol az emberekkel. A természettudományi szaknál pedig a legfontosabb különbség, hogy ilyen szak nem létezik.

2014. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

*természettudományi kar

Az érettségit még meg tudnám oldani, inkább az érdekelne jobban,hogy orvosin először muszáj az általánost elvégezni?

2014. szept. 28. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

"orvosin először muszáj az általánost elvégezni?"


- Miért hog lenne? Szakosodás után utólag elvégezni?


A természettudományi karokon belül meg elég sok szak lehet.

2014. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvosin először le kell nyomni a hat év általános orvosit, aztán lehet szakosodni.

Az, hogy hova lenne jobb menned így nehezen megmondható, hiszen lehetnél kutatóorvos is...

2014. szept. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a természettudományi kar biológus szakára gondolt a kérdező, ami igenis létezik. Csak nincs tisztában a pontos hazai elnevezésekkel.
2014. szept. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A vegyészmérnöki nem érdekel?
2014. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha biológus szakra jelentkezem,azzal a jövőben van esélyem elhelyezkedni? :-D Nem gyógyítani szeretnék,inkább valamiyen kutatások érdekelnének, és ha orvosi nélkül lehetséges ilyen téren elhelyezkedni,akkor inkább a biológiát választanám..És melyik egyetemet ajánlanátok?Az ELTE biológia szakáról nem sok jót hallottam,inkább a szegedit dicsérik jobban..nektek mi a véleményetek?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :-)

2014. szept. 29. 18:17
 8/10 anonim válasza:
100%
Elég hasonló az érdeklődésünk, szóval leírom, hogy én miket nézegettem :D Ha a molekuláris biológia érdekel, akkor Debreceni Egyetem, mert csak ott van ilyen mesterképzés. Alapképzésnek lehet választani a biológiát, vagy az Általános Orvosi Karon belül az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szakot. Ezen belül van olyan specializáció, hogy kutató (és ide nem is kötelező a két emelt, mint az orvosira) Innen viszont nem tudsz menni kutatóorvosnak, ahhoz az orvosi kell :)
2014. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
itt megnézheted, hogy mit tanítanak :)) [link] (ja és a kutató specializáció is csak Debrecenben van, sehol máshol :S ) előző voltam :)
2014. okt. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. okt. 5. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!