Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Germanisztika szakos hallgatók...

Germanisztika szakos hallgatókat keresek, tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

A tények: Germanisztika szakon gondolkodom továbbtanulással kapcsolatban, mivel szeretem a németet és szívesen lennék tolmács, vagy fordító stb. Viszont nagyon félek tőle, mivel láttam olyan elrettentő mondatot, mint pl: " nem a nyelvet tanulod, hanem a nyelvről tanulsz ", azaz nem is nagyon fejlődne a német nyelvi tudásom, csak a németről való átfogó tudásom?


tavalyi tanévben tettem emelt német érettségit, 85%-os lett, a suliban a legjobb. Elég lenne ez?

Szívesen felvenném a kapcsolatot egy-két ilyen szakos tanulóval!

Szeretnék sokkal többet megtudni a szakról, igaz utánaolvastam már, de mindig más egy épp ott tanulót hallgatni mint a szakírásokat olvasni.



2014. szept. 28. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem tanulok ott, csak egy ismerősöm, de hallottam már én is ezáltal ezt, azt erről a szakról, ezt meg is osztanám veled. Nos, először is magáról a német nyelvről is sokat fogsz tanulni,de ezen kívül sima nyelvészeti alapokat, filozófiatörténetet is fogsz pl tanulni. Sokszor nem is feltétlenül a német nyelvtudásod fejlődését fogják alátámasztani. Azért azt le kell szögezni, hogy ez nem egy nyelvtanfolyam. A német nyelvi tudásod fejlődése rajtad múlik. Olvass, nézz filmet németül, találj valakit akivel németül tudsz társalogni. Ezek az igazán hasznos dolgok. 85%-os emelt érettségi szerintem nem sokat jelent. Szép eredmény, valószinűleg ezzel fel is vesznek, ha oda jelentkezel. De a lényeg, hogy bő szókincsed legyen, a többit meg majd egyetemen megtanulod. Ugyanakkor azzal is számolnod kell, hogy az elhelyezkedés ezzel a diplomával nem lesz könnyű... De a döntés csak rajtad áll.
2014. szept. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves germanisztika után érdeklődő! Most vagyok első féléves a Debreceni Egyetemen, germanisztika szakon. Én nagyon szeretem, habár szabadidőm, így első félévben alig van (értsd, napi fél óra, vagy "na jó, most abbahagyom a tanulást, szabadidő..."). Valószínűleg most szűrik ki az embereket, az ilyen nehéz tárgyakkal. Ez alatt azt értem, hogy 268 volt a bekerülési ponthatár (nem írtam félre...) és hát ez meg is látszik. Amolyan "ide vettek fel" hozzáállás. Ha Te nem ilyen vagy, akkor nagyon jól fogod érezni ezen a szakon. Érdekes tárgyaim vannak, mint például Bevezetés a nyelvtudományba, Irodalmi szövegelemzés, Verbális kommunikáció. 12 tárgyból 9 folyik német nyelven. 4 német anyanyelvű oktatóm van. Csak ajánlani tudom. Arra viszont készülj fel, hogy ezen a szakon az "Év közben úgysem kell tanulni, csak vizsgaidőszakban" NEM ÉRVÉNYESÜL. Viszont nem kell annyit vizsgázni... ;) :)

Egy kicsit magamról. Egerből, egy nívós gimnáziumból jöttem, ahol megszeretették velem a németet. Tavaly októberben tettem le az emelt szintű német érettségit. 79%-ra sikerült. Van origós középfokú nyelvvizsga bizonyítványom. 404 ponttal kerültem a szakra.

Sok sikert a döntésben és kitartást a végrehajtásban!

U.I.: Ha igazán szereted a szakmádat-> jó vagy benne. Ha jó vagy benne-> keresnek.

2014. okt. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. végül nem oda jelentkeztem elsőnek, mert hiába szeretem a németet, a nyelvészetről, irodalomról már kevésbé szeretnék tanulni :D
2015. máj. 31. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik középsuliba jártál?
2016. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na hova vettek fel?
2016. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül mérnöknek mentem szegedre:)
2016. máj. 23. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!