Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet még javító érettségit...

Lehet még javító érettségit tenni ha tovább szeretnék tanulni és szükségem lenne jobb eredményre?

Figyelt kérdés

Idén tavasszal érettségiztem, nem jelentkeztem főiskolásra mert még nem tudtam mit akarok, beiratkoztam augusztusba egy okj-s tanfolyamra ami egy másik középiskolába van mint amibe jártam. De most még is szeretnék menni továbbtanulni ezért átszámoltam a pontjaimat és akárhogy nézem idén felvettek volna, de jövőre nem fognak mert egyre feljebb emelik és pont pár ponttal leszek lemaradva a minimumtól és a nyelvvizsga is csak utána számít az alapot tanulmányival kell elérni így ez lenne az egyetlen esélyem, hogy bejussak, nem kéne mindenből csak egy tárgyból amit beleakarok számítani. Van ilyen lehetőség? Valaki tudna nekem segíteni, hogy ez hogy működik? Meg abba az iskolába kell ahol érettségiztem vagy ott is jó ahova most járok a lényeg, hogy meg legyen ?

Köszönöm a segítséget.



2014. szept. 30. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet persze most is lesz ősszel érettségi, és jövő májusban is bejelentkezhetsz, van lehetőséged, az első javító érettségi ingyenes, a második javító már fizetős, tehát neked ez ingyenes lesz! Neked már csak a tavaszi érettségi lesz aktuális, mert gondolom nem jelentkeztél be az őszire. A tavaszi érettségit bármelyik középiskolában újraírhatod, de én javaslom abba írd újra ahol tanultál mert ott ismered a tanárokat.
2014. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, persze.

Ismétlő érettséginek hívják amúgy, vagy szintemelő ha közeped van de emeltet akarsz.

Teljesen mindegy, hogy hol érettségizel, tavasszal úgy is van mindegyik iskolában, egyikbe bemész személyesen és jelentkezel ha már lehet, még nem. Én megyek most az őszire is, meg majd tavasszal is még egy tárgyból.

2014. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben a kérdező javító helyett ismétlőre gondolt, akkor nem ingyenes. Javítót azok írnak akik megbuktak.


Középszint 15 ezer, emelt 25e.

2014. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ismétlőre gondoltam. Köszönöm szépen most megnyugtattatok! :)
2014. szept. 30. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Helyesbítés: ha tanulói jogviszonyod van a mostani középiskoládban, akkor csak ott jelentkezhetsz érettségire, nincs válogatás. Ismétlő, ha már van vizsgád abból a tárgyból, kiegészítő, ha új tárgy.
2014. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!